"Creed" doczeka się własnego ekranowego uniwersum. Znamy pierwsze szczegóły projektu

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Creed%22%3A+powstanie+nowe+ekranowe+uniwersum.+W+jego+sk%C5%82ad+wejdzie+m.in.+serial+anime-149882
"Creed" doczeka się własnego ekranowego uniwersum. Znamy pierwsze szczegóły projektu
Jak informuje serwis Deadline, Michael B. Jordan oraz szefostwo Amazonu prowadzą od ubiegłego roku rozmowy na temat uczynienia z serii "Creed" kamienia węgielnego nowego ekranowego uniwersum. Kasowy sukces trzeciej części cyklu sprawił, że prace nad przedsięwzięciem nabrały tempa.

"Creed": szczegóły nowego ekranowego uniwersumW skład uniwersum "Creeda" miałyby wchodzić zarówno projekty kinowe jak i telewizyjne, produkcje fabularne oraz animowane. Przypomnijmy, że w lipcu ubiegłego roku zapowiedziano już film o przygodach Ivana Drago (Dolph Lundgren) oraz jego syna Viktora (Florian Munteanu). Scenariusz przedsięwzięcia napisał Robert Lawton. W planach jest również m.in. serial anime, a także projekt poświęcony córce Adonisa Creeda, przejawiającej bokserskie inklinacje Tamarze, granej przez Milę Davis-Kent. O tym, że powstaną kolejne części "Creeda", nie musimy chyba wspominać.     


Amazon nie zapomniał także o serii, której "Creed" jest spin-offem. Mowa oczywiście o "Rockym". Jeszcze zanim imperium Jeffa Bezosa kupiło wytwórnię MGM, a wraz z nią prawa do legendarnego cyklu, prowadzone było rozmowy na temat stworzenia m.in. filmu o młodzieńczych latach filadelfijskiego pięściarza. Jeśli projekt kiedykolwiek dojdzie do skutku, autor oraz odtwórca postaci Rocky'ego, Sylvester Stallone, ma być w niego zaangażowany.  

Sylvester Stallone kontra producent "Rocky'ego"Przypomnijmy jednak, że gwiazdor od dłuższego czasu jest skonfliktowany z producentem "Rocky'ego" i "Creeda", Irwinem Winklerem. W latach 70. Stallone był zmuszony sprzedać mu prawa do scenariusza "Rocky'ego". Ten w zamian  zastawił swój dom, aby sfinansować produkcję filmu o bokserze. W innym przypadku obraz prawdopodobnie nigdy by nie powstał.

Przez lata Stallone godził się na występ w kolejnych częściach "Rocky'ego". Przyjął też propozycję powrotu do postaci w filmie "Rocky Balboa", jak również w spin-offie "Creed". W ostatnich latach jego stosunki z Winklerem mocno się jednak popsuły. Stallone uważał za niesprawiedliwe, że prawa do Rocky'ego odziedziczą synowie producenta. Zrezygnował też z udziału w reżyserowanym przez Michaela B. Jordana filmie "Creed III", ponieważ nie zgadzał się z producenckimi decyzjami dotyczącymi kierunku, w jakim ma pójść fabuła. Sportowe widowisko okazało się tymczasem przebojem box-office'u, zarabiając na całym świecie w weekend otwarcia 100 milionów dolarów.

Zwiastun filmu "Creed III"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones