"Deadpool 3" od scenarzystek "Bob's Burgers"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Deadpool+3%22+od+scenarzystek+%22Bob%27s+Burgers%22-140321
"Deadpool 3" od scenarzystek "Bob's Burgers"
Wygląda na to, że Disney wreszcie zdecydował się, co zrobić z przejętym od studia Fox Deadpoolem. Studio wybrało duet scenarzystek, które napiszą "Deadpoola 3". Będą to Wendy Molyneux i Lizzie Molyneux-Loeglin, znane z serialu "Bob's Burgers".

W ciągu ostatniego miesiąca Ryan Reynolds spotykał się z rozmaitymi scenarzystami, żeby wysłuchać kolejnych pomysłów na nowy film o przygodach Deadpoola. Ostatecznie aktor oraz studio zdecydowały się na propozycję sióstr Molyneux.

Projekt jest wciąż na bardzo wczesnym etapie rozwoju, ale to pierwszy poważny krok do realizacji pierwszego filmu o Deadpoolu, który powstanie dla studia Disney. Podobno film ma zachować kategorię wiekową R, podtrzymując tradycję z dwóch poprzednich pełnometrażowych produkcji o wygadanym superbohaterze.

Za kamerą nie stanie raczej David Leitch, który wyreżyserował "Deadpoola 2", chociaż Disney podobno nie zamyka drzwi przed twórcą. Harmonogram Leitcha na rok 2021 jest jednak pełny, a fakt, że nie brał on udziału w przesłuchaniach scenarzystów, sugeruje, że raczej nie będzie kręcił "trójki".
 
Oprócz pracy przy "Bob's Burgers" siostry Molyneux napisały też niezrealizowany scenariusz kobiecego spin-offu "21 Jump Street" (w 2015 roku) i są showrunnerkami serialu "The Great North", który zadebiutuje w lutym 2021 na antenie stacji Fox.
Udostępnij: