"Deadpool 3" spada z kalendarza premier. Kiedy go obejrzymy?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Deadpool+3%22+spada+z+kalendarza+premier.+Czy+Reynolds+i+Jackman+zawojuj%C4%85+ekrany+w+2024-151718
"Deadpool 3" spada z kalendarza premier. Kiedy go obejrzymy?
Podczas gdy strajki scenarzystów i aktorów z WGA oraz SAG-AFTRA zbierają swoje żniwo, fani Deadpoola zastanawiają się, kiedy zobaczą trzeci film o jego przygodach. Mamy dla nich złą wiadomość - film spadł z kalendarza premier Disneya, a nowa data nie została póki co ustalona. 

"Deadpool 3" - czy w 2024 roku zobaczymy film?Choć "Deadpool 3" był jednym z filmów, których premierę udało się w początkowej fazie produkcji przyspieszyć - na 3 maja 2024 roku - teraz wygląda na to, że możemy czekać na niego bardzo długo. W tabeli zapowiadającej premiery Disneya i obejmującej okres od września 2023 do lipca 2024 roku film nie figuruje. Czy to oznacza, że nie zobaczymy go w III lub IV kwartale 2024? Dziennikarze Movieweb i ComicBook gdzie opublikowano listę podkreślają, że wcześnie na pewność w tym względzie. Przypomnijmy, że początkowo ekipie "Deadpoola 3" udało się uniknąć zamknięcia planu z powodu strajku scenarzystów. Wszystko dzięki temu, że scenariusz widowiska był gotowy jeszcze przed ogłoszeniem protestu. Nie obyło się jednak bez ustępstw: Ryan Reynolds dostał zakaz improwizowania na planie, ponieważ wymyślane na gorąco dialogi kwalifikuje się jako część scenariopisarstwa.

Strajk aktorów okazał się jednak przeszkodą nie do przejścia - nawet pomimo faktu, że ekipa pracuje w Anglii. Twórcom seriali "Ród Smoka" i "Dune: The Sisterhood" udało się obejść nakaz przerwania pracy ze względu na to, że powstają poza Hollywood za pośrednictwem brytyjskiego związku zawodowego Equity (a nie SAG-AFTRA). Więcej na te temat przeczytacie TUTAJ i TUTAJ.

TUTAJ wyliczamy, jakie zakazy obowiązują aktorów w trakcie trwania strajku.

"Deadpool 3" – co wiemy o filmie?Będzie to pierwszy film o Deadpoolu nakręcony po przejęciu studia 20th Century Fox przez Disneya.  Fanów, którzy obawiają się, że przejście do uniwersum Marvela oznacza Deadpoola z kategorią PG-13, uspokoił swego czasu Kevin Feige. Szef Marvel Studios zapewnił, że trójka zachowa kategorię R.   

Reżyserem filmu jest Shawn Levy. Reżyser ma już na koncie współpracę z Ryanem Reynoldsem. Panowie zrealizowali wspólnie dwa filmy. Pierwszym był "Free Guy" (2021), a drugim "Projekt Adam" (2022). Ponadto w filmografii Levy'ego są m.in. "Noc w muzeum" (2006), "Giganci ze stali" (2011), "Stażyści" (2013) oraz serial "Stranger Things" (Levy wyreżyserował 6 odcinków).   

Pod scenariuszem podpisali się Rhett Reese, Paul Wernick, Zeb Wells, a także Reynolds oraz Levy.

W obsadzie prócz Reynoldsa i Jackmana znaleźli się m.in. Jennifer Garner (jako zabójczyni Elektra)
, Emma Corrin, Matthew Macfadyen, Morena Baccarin, Brianna Hildebrand, Rob Delaney, Karan Soni, Stefan Kapicic, Shioli Kutsuna i Leslie Uggams. Krążą pogłoski, że w filmie pojawi się na moment także Ben Affleck powracający do roli Daredevila

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones