Deadpool czarnym charakterem filmu o grupie X-Force? Jeff Wadlow ujawnia szczegóły niezrealizowanego scenariusza

The Playlist / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jeff+Wadlow%3A+Deadpool+czarnym+charakterem+filmu+o+grupie+X-Force-154451
Deadpool czarnym charakterem filmu o grupie X-Force? Jeff Wadlow ujawnia szczegóły niezrealizowanego scenariusza
źródło: Materiały prasowe
Kiedy pieczę nad serią "X-Men" sprawowało studio 20th Century Fox, cały szereg X-projektów nie doczekał się realizacji. Wśród nich był m.in. "Gambit", którego gwiazdą miał być Channing Tatum. Jeff Wadlow, reżyser filmów "Kick-Ass 2" i "Prawda czy wyzwanie", ujawnił właśnie szczegóły scenariusza innego projektu, opowiadającego o drużynie X-Force. Co ciekawe, czarnym charakterem widowiska miał być... Deadpool
 

Deadpool mógł pojawić się w widowisku "X-Force"?
W podcaście "A Trip To The Movies With Alex Zane" Jeff Wadlow zdradził, że jeszcze przed premierą pierwszego "Deadpoola" napisał scenariusz filmu "X-Force", w którym pojawiał się Wade Wilson. Na dodatek - jako antagonista.

Umieściłem bohaterów w konwencji kina drogi. Inspirowałem się "Czerwonym świtem" z lat 80. z Patrickiem Swayze'em, wspomina Wadlow. Mutanci są zamykani w obozach dla internowanych inspirowanych obozami dla Japończyków w czasie II wojny światowej. Bohaterowie uciekają przez zachodni Teksas. Chciałem, żeby przez cały czas ścigał ich antagonista. Większość osób wie, że w oryginalnych komiksach z serii "X-Force" Deadpool zadebiutował jako przeciwnik. Głównym czarnym charakterem filmu był najemnik wynajęty do przejęcia naszej grupy mutantów. Tym najemnikiem miał być właśnie Deadpool. Chciałem, żeby nosił skórzany kombinezon motocyklowy z czerwoną maską balistyczną. Wyglądałby jak w komiksach. Miał być "wyszczekanym najemnikiem".
  
Chciałem, żeby Ryan go zagrał. Myślę, że po "X-Men Genezie" studio było niepewne, w jakim kierunku pójść z serią, spekuluje twórca. Udało mi się skontaktować z Ryanem poprzez moją agencję. Dostał scenariusz, przeczytał go i podobało mu się. Powiedział, że to jak "wielki gościnny występ Deadpoola, który jest obecny przez większość filmu, ale gra zdecydowanie drugoplanową rolę. Jest prawie jak Tommy Lee Jones w "Ściganym". Jest na tropie bohaterów, ale w końcu przeciągają go na swoją stronę".

"Deadpool & Wolverine" - zwiastun
Co wiemy o "Deadpool & Wolverine"?"Deadpool 3" będzie pierwszym filmem o Deadpoolu nakręcony po przejęciu studia 20th Century Fox przez Disneya. Fanów, którzy obawiają się, że przejście do uniwersum Marvela oznacza "Deadpoola" z kategorią PG-13, uspokoił swego czasu Kevin Feige. Szef Marvel Studios zapewnił, że trójka zachowa kategorię R.     
 
Reżyserem filmu jest Shawn Levy. Reżyser ma już na koncie współpracę z Ryanem Reynoldsem. Panowie zrealizowali wspólnie dwa filmy. Pierwszym był "Free Guy" (2021), a drugim "Projekt Adam" (2022). Ponadto w filmografii Levy'ego są m.in. "Noc w muzeum" (2006), "Giganci ze stali" (2011), "Stażyści" (2013) oraz serial "Stranger Things" (Levy wyreżyserował 6 odcinków).


Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones