Na "Deadpoola 3" poczekamy jeszcze ponad 5 lat?

Variety / autor: Jakub Popielecki /
Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/Na+%22Deadpoola+3%22+poczekamy+jeszcze+ponad+5+lat-137796
Na "Deadpoola 3" poczekamy jeszcze ponad 5 lat?
Potencjalnie zła wiadomość dla fanów Deadpoola. Rob Liefeld potwierdził, że jego zdaniem kolejny film o granej przez Ryana Reynoldsa postaci nie powstanie co najmniej przez najbliższe pięć lat. 

Liefeld, rysownik i scenarzysta, który stworzył wygadanego superbohatera, wcześniej w tym miesiącu zdradził w jednym z wywiadów, że widział plany Marvel Studios na najbliższe pięć lat i nie ma w nich Deadpoola. Informacja oczywiście nie ucieszyła fanów postaci.

Dopóki film nie zostanie wpisany do harmonogramu, nie jest brany na poważnie. Ludziom nie spodobało się to, że oszacowałem plan Marvela na - w przybliżeniu - następne pięć lat. I nie widzę w nim Deadpoola. Nie widzę więc szansy, by film pojawił się kiedykolwiek wcześniej, powiedział Liefeld, podtrzymując swoją opinię.

Twórca tłumaczy jednak, że jego wypowiedź nie była zamierzona jako krytyka Marvela: Czy wiem, że nic się obecnie nie dzieje w sprawie "Deadpoola 3"? Tak. Czy mnie to martwi? Nie, wcale. Po prostu szczerze odpowiedziałem na pytanie. Ale w międzyczasie nauczyłem się, że warto jest kłamać. Trzeba mówić ludziom, że wszystko to lizaki, jednorożce i tęcze i wyjdzie się na tym lepiej, bo ludzie chcą być okłamywani. Kiedy ktoś mówi "tak, pracujemy nad tym" to kod oznaczający "nie ma tu co oglądać".

Po przejęciu studia Fox przez Disneya Deadpoola (oraz resztę X-Men) czeka potencjalna introdukcja w MCU (kinowym uniwersum Marvela). Nie ma ich jednak wśród oficjalnie zapowiedzianych filmów studia (na razie sięgających 2022 roku). Nie wiadomo też, jak deadpoolowa kategoria R miałaby wpasować się w marvelowskie PG-13. Liefeld jest jednak zdania, że Marvel powinien zacząć planować trzecią część jak najszybciej.

Uważam, że jeśli ma się dostęp do tej serii, trzeba dać jej priorytet. Nie mam do nikogo pretensji, po prostu stwierdzam fakt, że to bardzo cenna własność. Mam też trójkę nastoletnich dzieci i widzę, jak szybko tracą czymś zainteresowanie i jak wiele rzeczy walczy o ich uwagę, powiedział twórca.  

Moim zdaniem Ryan Reynolds powinien dostać władzę nad serią, podsumował Liefeld. Kiedy ktoś mnie pyta, co chciałbym zobaczyć, to jest moja odpowiedź. Proszę, nie zarządzajcie nim. Dajcie mu wolną rękę.
Udostępnij: