"Diuna 2" powstanie

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Diuna+2%22+powstanie-144273
"Diuna 2" powstanie
Już w piątek do kin w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie trafi "Diuna". Film jednocześnie pojawi się na platformie HBO Max, gdzie będzie dostępny bez dodatkowych opłat dla wszystkich abonentów. To oczywiście budzi niepokój fanów reżysera Denisa Villeneuve'a . Boją się, że słaby wynik kinowy może sprawić, że planowany przez reżysera sequel nie powstanie.

Obawy te są uzasadnione. Tegoroczne wyniki box office'owe filmów Warner Bros. w Ameryce nie są szczególnie wysokie. Jeśli któraś z produkcji notowała niezłe otwarcie, to potem szybko traciła widzów. Wiele z filmów startowało grubo poniżej tego, co była w stanie wyciągnąć konkurencja.

Szefowa WarnerMedia Studios and Networks Ann Sarnoff odpowiedziała portalowi Deadline na pytanie o losy kontynuacji "Diuny": Jeśli widzieliście film, wiecie, jak się kończy. A skoro tak, to znacie odpowiedź na pytanie o to, czy będzie sequel.

CEO WarnerMedia Jason Kilar dodał zaś, że decyzje studia dotyczące kontynuowania marek, które w tym roku miały premierę jednocześnie w kinach i na platformie HBO Max, podejmowane są w oparciu o różne dane, a nie tylko o box office'owe wyniki.

Należy jednak pamiętać, że Warner zajmuje się głównie dystrybucją "Diuny". Za finansowanie i produkcję widowiska odpowiada Legendary, które przed rokiem nie kryło niezadowolenia z decyzji WarnerMedia o jednoczesnej premierze kinowej i na platformie HBO Max.

Na chwilę obecną prognozy sugerują, że "Diuna" zarobi w Ameryce w pierwszy weekend ok. 30 milionów dolarów.