"Głupi i głupszy": Jeff Daniels bał się, że ta scena zniszczy jego karierę

CBR / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22G%C5%82upi+i+g%C5%82upszy%22%3A+Jeff+Daniels+ba%C5%82+si%C4%99%2C+%C5%BCe+ta+scena+zniszczy+jego+karier%C4%99-155664
"Głupi i głupszy": Jeff Daniels bał się, że ta scena zniszczy jego karierę
autor: Matthew Eisman
Rola w "Głupim i głupszym" należy najbardziej znanych i lubianych w dorobku Jeffa Danielsa. Aktor wystąpił w komedii braci Farrellych, mimo że jego agenci odradzali mu udział w filmie. Opowiedział o nim w jednym z ostatnich wywiadów.

Jim Carrey i Jeff Daniels w filmie "Głupi i głupszy"


"Głupi i głupszy" bez Jeffa Danielsa? Agenci odradzali mu tę rolę


W rozmowie z "USA Today" Jeff Daniels opowiedział o pracy nad "Głupim i głupszym". Aktor wspominał, że jego agentom bardzo zależało, aby wycofał się z produkcji.

Miałem agentów, którzy mówili mi: "Jesteś poważnym aktorem. To nie jest kierunek, w którym powinieneś iść. Zatrzymamy to i wyciągniemy cię z tego filmu". Ale ja chciałem wstrząsnąć komedią. No i pracować z Jimem Carreyem – powiedział.

Mimo swojego entuzjazmu Jeff Daniels obawiał się, że niektóre żarty idą za daleko, przez co mogą pogrzebać jego karierę. Chodzi oczywiście o scenę, w której grany przez niego Harry zostaje uwięziony w łazience swojej sympatii Mary (Lauren Holly) po tym, jak zazdrosny Lloyd (Carrey) dodał do jego drinka środek przeczyszczający. Bohater korzysta z toalety, ale odkrywa, że nie da się spuścić wody.

Przeczytać tę scenę podczas prób to jedno, ale potem nadszedł dzień, w którym trzeba było ją odegrać – powiedział Daniels. Powiedziałem Jimowi: "Albo to będzie początek mojej kariery, albo jej koniec". A Jim, który był nieustraszony, odpowiedział: "Będzie świetnie. Po prostu musisz iść na całość".

Jeff Daniels jako "Facet z zasadami". Zobacz zwiastun serialu Netfliksa


Aktualnie filmografię Jeffa Danielsa zamyka wyprodukowany dla Netfliksa miniserial "Facet z zasadami". Zobaczcie jego zwiastun:Charlie Croker, potentat na rynku nieruchomości z Atlanty, z dnia na dzień staje w obliczu bankructwa. Próba ratowania imperium przed osobami chcącymi wzbogacić się na jego nieszczęściu prowadzi do konfliktu interesów na styku biznesu i polityki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones