Zabójczy pasożyt nazwany imieniem Jeffa Danielsa

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Zab%C3%B3jczy+paso%C5%BCyt+nazwany+imieniem+Jeffa+Danielsa-145217
Zabójczy pasożyt nazwany imieniem Jeffa Danielsa
źródło: Getty Images
autor: Steve Granitz
Po uhonorowaniu Leonardo Di Caprio przy nazywaniu nowo odkrytego drzewa czy Lady Gagi przy dokumentowaniu nowego gatunku owada z rodziny zgarbowatych chyba nikt nie przypuszczał, że da się otrzymać bardziej osobliwe wyróżnienie. Wszystkich przebił Jeff Daniels. Jego imieniem nazwano właśnie... pasożytniczego robaka.

Tarantobelus jeffdanielsi – pasożyt nazwany imieniem aktoraNaukowcy z University of California w Riverside odkryli rzadki nowy gatunek robaka, który atakuje i zabija ptaszniki. Zespół badawczy nazwał go "Tarantobelus jeffdanielsi", na cześć postaci Danielsa w horrorze z 1990 roku "Arachnofobia". Filmowy Ross Jennings to zabójca pająków, czyli dokładnie tym samym, czym są te nicienie, stwierdził parazytolog Adler Dillman, członek zespołu, który odkrył robaka.

Kiedy po raz pierwszy usłyszałem, że nowy gatunek nicieni został nazwany moim imieniem, pomyślałem: Dlaczego? Czy to ze względu podobieństwo?, pytał sam aktor. Szczerze, jestem zaszczycony ich wyróżnieniem dla mnie i "Arachnofobii". Oczywiście w Hollywood tak naprawdę nic ci się nie udało, dopóki nie zostałeś rozpoznany przez osoby zajmujące się parazytologią.

GettyImages-540025372.jpg Getty Images © Cindy Ord

Jeff Daniels


Jeff Daniels – skąd znamy aktora?Jeff Daniels to uznany aktor, występujący na ekranach już od ponad 40 lat. Zaczynał u Miloša Formana w filmie "Ragtime" i u Jamesa L. Brooksa w "Czułych słówkach". Grał u Petera Yatesa ("Dom przy Carroll Street"), Woody’ego Allena ("Purpurowa róża z Kairu", "Złote czasy radia") czy u Roberta Altmana ("Bunt na okręcie", "Tanner ‘88"). Najbardziej znany jest ze swoich ról w ostatniej dekadzie XX wieku, jak choćby "Głupi i głupszy", "Speed: Niebezpieczna prędkość", "101 dalmatyńczyków" czy "Gettysburg". W karierze otrzymał pięć nominacji do Złotych Globów oraz dwie statuetki Emmy – w 2013 za serial "Newsroom" i w 2018 za "Godless".

Zwiastun serialu "Godless"


Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszym corocznym plebiscycie NAGRODY FILMWEBU 2022. TUTAJ znajdziecie nominacje w 13 kategoriach. Wybierzcie najlepszych!


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones