"Gra o tron" najchętniej piraconym serialem pandemii

ScreenRant / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Gra+o+tron%22+najch%C4%99tniej+piraconym+serialem+pandemii-138746
"Gra o tron" najchętniej piraconym serialem pandemii
Okazuje się, że - ponad rok po finale - "Gra o tron" wciąż przewodzi w rankingach popularności. Lockdown najwyraźniej sprzyjał powrotom do krainy Westeros: serial stacji HBO przoduje w zestawieniu nielegalnie ściąganych seriali.
 
Listę najchętniej piratowanych seriali ostatnich dwóch miesięcy opublikował portal Observer w oparciu o badania firmy Parrot Analytics, która zanalizowała wpisy w mediach społecznościowych, fanowskie rankingi i pirackie statystyki.

Oto ranking:

1. "Gra o tron"
2. "Rick i Morty"
3. "My Hero Academia"
4. "The Walking Dead"
5. "SpongeBob Kanciastoporty"
6. "The 100"
7. "The Mandalorian"
8. "The Flash"
9. "Agenci T.A.R.C.Z.Y."
10. "Harley Quinn"

"Zwycięzcą" zestawienia okazał się koncern WarnerMedia - aż trzy seriale z listy powstały dla znajdujących się pod jego kuratelą stacji: "Gra o tron" (HBO), "Rick i Morty" (Adult Swim) oraz "Harley Quinn" (DC Universe). Na drugim miejscu uplasował się Disney z dwoma tytułami: "The Mandalorian" i "Agentami T.A.R.C.Z.Y.".

Ranking prowokuje jednak szereg pytań. Choćby to, czy ludzie, którzy ściągali "Grę o tron" w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, oglądali ją po raz pierwszy w życiu czy jedynie powtarzali. Niesłabnąca popularność "Gry o tron" rokuje jednak dobrze dla przygotowywanego przez HBO spin-offu, "House of the Dragon".