"To niesprawiedliwe". Hayden Panettiere komentuje zamieszanie wokół serii "Krzyk" i zwolnienie Melissy Barrery

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Krzyk%22%3A+Hayden+Panettiere+komentuje+zwolnienie+Melissy+Barrery-153842
"To niesprawiedliwe". Hayden Panettiere komentuje zamieszanie wokół serii "Krzyk" i zwolnienie Melissy Barrery
źródło: Getty Images
autor: Jason Mendez
Kolejna gwiazda "Krzyku" zabrała głos w sprawie zamieszania wokół serii horrorów. Hayden Panettiere skomentowała zwolnienie Melissy Barrery przez producentów. Aktorka wyraziła niepokój związany z tą decyzją.

Hayden Panettiere o napiętej sytuacji wokół "Krzyku"
Melissa Barrera, odtwórczyni roli Sam Carpenter, została zwolniona przez studio Spyglass po tym, jak skrytykowała w mediach społecznościowych akcję odwetową Izraela za atak Hamasu. Studio uznało jej wypowiedzi za antysemickie i zwolniło ją za rozpowszechnianie mowy nienawiści. W międzyczasie projekt porzuciła również Jenna Ortega i reżyser Christopher Landon.
  
Hayden Panettiere wystąpiła w dwóch częściach serii, "Krzyku 4" i "Krzyku VI", wcielając się w postać Kirby Reed.

W nowym wywiadzie Panettiere nazwała decyzję studia "bardzo niesprawiedliwą i niepokojącą". Po tym, jak Melissa zabrała głos, mnóstwo aktorów i osób z branży zaczęło robić to samo, prawda? Po prostu zrobiła to wcześniej niż wszyscy, dodała aktorka.

Panettiere przyznała, że, kiedy usłyszała o zwolnieniu Barrery, odezwała się do niej, a ta podziękowała jej za troskę. Mało kto spytał ją, jak się czuje, powiedziała była gwiazda serialu "Herosi", zaznaczając, że "nie martwi" się o Barrerę.

Melissa jest twardzielką jako człowiek i aktorka. Została zraniona, ale myślę, że podeszła do całej sprawy bardzo spokojnie i zachowała się z klasą, podsumowała Panettiere.

"Krzyk VI" - zwiastun
Wielki sukces i wielki dramat. Co dalej z serią "Krzyk"?"Krzyk VII" był pomyślany jako ostatnia część trylogii o przygodach sióstr Carpenter. Problem w tym, że zarówno Ortega jak i Barrera podpisały kontrakt na udział tylko w dwóch filmach, więc potrzebna była kolejna umowa.
  
Barrera podpisała nowy kontrakt. Kiedy jednak po ataku Hamasu na Izrael ten kraj rozpoczął akcję odwetową, aktorka nie szczędziła ostrych słów. Studio uznało, że jej medialne wypowiedzi sieją antysemityzm i są mową nienawiści, więc zwolnili ją.

W przypadku Ortegi poszło z kolei o pieniądze. Aktorka, która może teraz przebierać w atrakcyjnych ofertach, za powrót zażądała gaży o jedno zero większej od tej, jaką otrzymała za poprzednie filmy. Była to świadomie oferta zaporowa, ponieważ Ortega nie była zbyt chętna do powrotu do serii i wiedziała, że Spyglass nie zechce sypnąć kasą (wcześniej studio odrzuciło żądania finansowe Neve Campbell i dlatego Sidney nie wróciła do serii). Przewidywania aktorki sprawdziły się. Spyglass postanowił nie przedłużać kontraktu z nią.

W grudniu ujawniono, że z filmem rozstał się również reżyser, Christopher Landon.

To była praca marzeń, która zamieniła się w koszmar – napisał na Twitterze Landon. Przypomnijmy, że kiedy gruchnęła wieść o tym, że Barrera została zwolniona, Landon nie krył swojej frustracji i faktu, że decyzja została podjęta bez konsultacji z nim.

O czym w takich warunkach opowiadać będzie "Krzyk VII", tego na razie nie wiadomo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones