"Krzyk VII" bez Ortegi i Barrery. A co z resztą obsady? Jasmin Savoy Brown o swoich szansach na powrót do serii

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Krzyk+VII%22%3A+Czy+Jasmin+Savoy+Brown+wr%C3%B3ci+do+serii-153721
"Krzyk VII" bez Ortegi i Barrery. A co z resztą obsady? Jasmin Savoy Brown o swoich szansach na powrót do serii
źródło: Materiały prasowe
Wiemy, że w siódmej części "Krzyku" nie wrócą gwiazdy Jenna Ortega i Melissa Barrera. Z udziału w projekcie zrezygnował również reżyser Christopher Landon. A co z resztą obsady? Jasmin Savoy Brown - która zagrała w dwóch ostatnich odsłonach - ujawniła, co wie o swojej przyszłości w cyklu.
    

Czy ktokolwiek z czwórki głównych bohaterów wróci w "Krzyku VII"?GettyImages-1928393869.jpg Getty Images © Gilbert Flores


Znana m.in. z seriali "Pozostawieni" oraz "Yellowjackets" Jasmin Savoy Brown wystąpiła w "Krzyku" (2022) i "Krzyku VI" (2023), wcielając się w postać Mindy Meeks-Martin. Jej bohaterka dwukrotnie przetrwała spotkanie z Ghostface'em i można było się spodziewać, że aktorka wróci w siódmej odsłonie serii. Obecnie przyszłość filmu jest jednak zagadką. 

W najnowszym wywiadzie Brown powiedziała, że jest zadowolona ze swojego wkładu w "Krzyk": Wszystko, co zrobiła nasza czwórka, jest wspaniałe, i na zawsze powinniśmy się z tego cieszyć. Cieszę się, że udało nam się to uchwycić na ekranie. Jestem dumna, że mamy czwórkę niebiałoskórych osób w tym świecie.

Aktorkę zapytano też o szanse na jej powrót do roli Mindy. Odpowiedź nie ucieszy jednak jej fanów. Nikt do mnie nie dzwonił, więc jeśli chcecie, możecie spytać studio Spyglass, powiedziała Brown.

"Krzyk VI" - zwiastun
Wielki sukces i wielki dramat. Co dalej z serią "Krzyk"?"Krzyk VII" był pomyślany jako ostatnia część trylogii o przygodach sióstr Carpenter. Problem w tym, że zarówno Ortega jak i Barrera podpisały kontrakt na udział tylko w dwóch filmach, więc potrzebna była kolejna umowa.
  
Barrera podpisała nowy kontrakt. Kiedy jednak po ataku Hamasu na Izrael ten kraj rozpoczął akcję odwetową, aktorka nie szczędziła ostrych słów. Studio uznało, że jej medialne wypowiedzi sieją antysemityzm i są mową nienawiści, więc zwolnili ją.

W przypadku Ortegi poszło z kolei o pieniądze. Aktorka, która może teraz przebierać w atrakcyjnych ofertach, za powrót zażądała gaży o jedno zero większej od tej, jaką otrzymała za poprzednie filmy. Była to świadomie oferta zaporowa, ponieważ Ortega nie była zbyt chętna do powrotu do serii i wiedziała, że Spyglass nie zechce sypnąć kasą (wcześniej studio odrzuciło żądania finansowe Neve Campbell i dlatego Sidney nie wróciła do serii). Przewidywania aktorki sprawdziły się. Spyglass postanowił nie przedłużać kontraktu z nią.

W grudniu ujawniono, że z filmem rozstał się również reżyser, Christopher Landon.

To była praca marzeń, która zamieniła się w koszmar – napisał na Twitterze Landon. Przypomnijmy, że kiedy gruchnęła wieść o tym, że Barrera została zwolniona, Landon nie krył swojej frustracji i faktu, że decyzja została podjęta bez konsultacji z nim.

O czym w takich warunkach opowiadać będzie "Krzyk VII", tego na razie nie wiadomo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones