I po "Krzyku". Znalazły się pieniądze, Neve Campbell wraca do roli

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Krzyk+7%22.+Neve+Campbell+wraca+do+kultowej+roli+Sidney+Prescott-154568
I po "Krzyku". Znalazły się pieniądze, Neve Campbell wraca do roli
Jeśli uważacie, że "Krzyk" bez Neve Campbell jest jak wegański bigos, mamy dla was dobrą wiadomość - aktorka potwierdziła właśnie swój udział w siódmej części cyklu. 

Sidney Prescott ponownie w serii "Krzyk"

   

W poście na Instagramie aktorka potwierdziła, że jest na pokładzie "Krzyku 7". Oznacza to, że uzgodniono korzystne dla niej warunki finansowe, które wcześniej stały się kością niezgody i zmusiły ją do rezygnacji z poprzedniego filmu. W wywiadach aktorka potwierdzała wielokrotnie, że nie wyklucza powrotu, o ile uda się rozwiązać kwestię zbyt niskiej w jej przekonaniu gaży za występ.

Czy oznacza to, że serię - wbrew temu, na co się zanosiło - czeka świetlana przyszłość? Zbyt wcześnie, by to oceniać: ubiegłoroczne turbulencje obsadowe oraz zmiana na stanowisku reżysera sprawiły, że twórcy muszą teraz przemyśleć całą producencką strategię.  

Za kamerą filmu stanie scenarzysta i pomysłodawca serii, Kevin Williamson. Scenariusz z kolei napisze Guy Busick, autor dwóch poprzednich odsłon.
 

Co dalej z serią "Krzyk"?"Krzyk VII" był pomyślany jako ostatnia część trylogii o przygodach sióstr Carpenter. Problem w tym, że zarówno Jenna Ortega jak i Melissa Barrera podpisały kontrakt na udział tylko w dwóch filmach, więc potrzebna była kolejna umowa.
 
Barrera podpisała nowy kontrakt. Kiedy jednak po ataku Hamasu na Izrael ten kraj rozpoczął akcję odwetową, aktorka nie szczędziła ostrych słów. Studio uznało, że jej medialne wypowiedzi sieją antysemityzm i są mową nienawiści, więc zwolnili ją.


W przypadku Ortegi poszło z kolei o pieniądze. Aktorka, która może teraz przebierać w atrakcyjnych ofertach, za powrót zażądała gaży o jedno zero większej od tej, jaką otrzymała za poprzednie filmy. Była to świadomie oferta zaporowa, ponieważ Ortega nie była zbyt chętna do powrotu do serii i wiedziała, że Spyglass nie zechce sypnąć kasą (wcześniej studio odrzuciło żądania finansowe Neve Campbell). Przewidywania aktorki sprawdziły się. Spyglass postanowił nie przedłużać kontraktu z nią.

W grudniu ujawniono, że z filmem rozstał się również reżyser, Christopher Landon.


"Krwawa gadka" o filmach "Krzyk" I-IV - odsłuchaj podcastPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones