"Matrix Zmartwychwstania": Nowy klip wywołuje déjà vu

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Matrix+Zmartwychwstania%22%3A+Nowy+klip+wywo%C5%82uje+d%C3%A9j%C3%A0+vu-144727
"Matrix Zmartwychwstania": Nowy klip wywołuje déjà vu
źródło: Materiały prasowe
W sieci zadebiutował nowy klip promujący widowisko "Matrix Zmartwychwstania". Trwający jedynie minutę filmik mnoży przewijające się przez serię powtórzenia i pokazuje motywy powracające w kolejnych częściach w nowych wariacjach, zapowiadając, że nowa odsłona serii podtrzyma tę tradycję.


"Matrix Zmartwychwstania" - co zapowiada nowy klip?


Teaser zatytułowany po prostu "Déjà Vu" odwołuje się oczywiście do pamiętnej sceny z pierwszego "Matriksa", w której Neo (Keanu Reeves) zauważa mały błąd w systemie: podwojonego kota. Klip warto obejrzeć dokładnie, bowiem można w nim wypatrzyć szereg intrygujących "glitchy", które dają pojęcie o tym, czego możemy spodziewać się po nowej części."Matrix Zmartwychwstania" - co wiemy o filmie?


Film będzie czwartą częścią serii, która pod koniec XX wieku zrewolucjonizowała kino science fiction. Tym razem za kamerą stanęła sama Lana Wachowski. Reżyserka, która trylogię "Matrix" zrealizowała wspólnie ze swoją siostrą Lilly Wachowski, jest także współscenarzystką i producentką projektu.

"Matrix Zmartwychwstania" trafi do dystrybucji z kategorią wiekową R. Oznacza to, że ze względu na sceny przemocy i dosadny język w USA widzowie poniżej 17 roku życia będą mogli zobaczyć film jedynie pod opieką osób dorosłych.

Reżyserce udało się zebrać imponującą obsadę. Poza gwiazdami znanymi z oryginalnej wersji, takimi jak Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss czy Jada Pinkett-Smith, zobaczymy wiele nowych twarzy. Są to Yahya Abdul-Mateen II, Jessica Henwick, Neil Patrick Harris, Priyanka Chopra i Jonathan Groff. Premierę widowiska zaplanowano na 22 grudnia.