"Mroczne cienie" od dziś na DVD i Blu-ray

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Mroczne+cienie%22+od+dzi%C5%9B+na+DVD+i+Blu-ray-89512
Od dziś na płytach Blu-ray i DVD dostępne jest polskie wydanie "Mrocznych cieni"."Mroczne cienie" to już ósmy wspólny film reżysera Tima Burtona i aktora Johnny'ego Deppa. Barnabas Collins (Johnny Depp) do Ameryki przybył jako dziecko jeszcze w XVIII wieku. Bardzo szybko odkrył, że Nowy Świat to kraina wielu możliwości i w ciągu zaledwie dwóch dekad stworzył firmę, która praktycznie zmonopolizowała handel rybami w całym kraju. Jako młody człowiek Barnabas miał wszystko – majątek, wpływy, wspaniałą posiadłość i... opinię podrywacza zdolnego skruszyć każde niewieście serce.

Jedną z jego "ofiar" była służąca Angelique (Eva Green), która – o czym Barnabas nie wiedział – była w rzeczywistości czarownicą. Kiedy więc młody bogacz ogłosił światu, że zamierza ożenić się z piękną Josette DuPres (Bella Heathcote) wiedźma w przypływie zazdrości zabiła niedoszłą pannę młodą, a Collinsa zamieniła w wampira i w zakutej łańcuchem trumnie pochowała pod ziemią.

212 lat później w roku 1972 Barnabas został przypadkowo uwolniony ze swojego grobowca. Zdezorientowany na nowo musiał odkrywać świat, który przez ponad dwa wieki zmienił się nie do poznania. Jego dawna posiadłość, co prawda, dalej stała na tym samym miejscu, ale była w ruinie, podobnie jak i relacje zamieszkujących ją członków rodziny.

Swoją prawdziwą tożsamość Barnabas zdradził jedynie głowie rodziny Elizabeth Collins Stoddard (Michelle Pfeiffer), która pozwoliła mu zamieszkać w posiadłości pod warunkiem, że nikomu więcej nie powie, iż jest wampirem. Oficjalnie więc uchodził za dalekiego kuzyna z Anglii, który przybył do Ameryki by odbudować rodzinny interes i poprawić reputację Collinsów w okolicy.

Niestety, na jego drodze pojawiają się "demony z przeszłości". Okazuje się, że wiedźma Angelique nadal żyje, wciąż jest piękna i młoda, a na dodatek prowadzi konkurencyjną przetwórnię rybną. W swoisty sposób przeżyła również Josette, która odrodziła się w ciele Victorii Winters – niani zatrudnionej w posiadłości Collinsów. Walka o serce Barnabasa rozpoczyna się na nowo. Czy i tym razem będzie miała tak tragiczny finał jak ponad 200 lat temu?

WYDANIE BLU-RAY:
•    MAXIMUM MOVIE MODE

Zobacz jak niezwykła wyobraźnia Tima Burtona i Johnny'ego Deppa powołała do życia Mroczne cienie w dziewięciu niezwykłych materiałach zakulisowych.
•    Sceny niewykorzystane.

WYDANIE DVD :
•    Collinsowie: Każda rodzina ma swoje demony

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones