"Na rauszu" i inne propozycje TVP VOD na październik

https://www.filmweb.pl/news/%22Na+rauszu%22+i+inne+propozycje+TVP+VOD+na+pa%C5%BAdziernik-144188
"Na rauszu" i inne propozycje TVP VOD na październik
źródło: materialy promocyjne
Nagrodzony Oscarem film Thomasa Vinterberga "Na rauszu" od 15 października dostępny w TVP VOD. Miłośnicy talentu Madsa Mikkelsena mogą obejrzeć aktora także w opartym na faktach "Kochanku królowej". Poza tym warto zwrócić uwagę m.in. na nagrodzony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni "Ostatni Komers" z utalentowaną Sandrą Drzymalską, "Geniuszy" o karierze wybitnego polskiego matematyka, dokument "Przybłęda" – objawienie tegorocznego festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Poza tym na vod.tvp.pl. można obejrzeć jeszcze przed emisją na antenie nowe odcinki ulubionych seriali TVP (m.in. "Na dobre i na złe", "M jak miłość", "Ojciec Mateusz", "Leśniczówka", "Wojenne dziewczyny").


Na rauszu


Obsypany nagrodami "Na rauszu" opowiada o grupie przyjaciół - nauczycieli w szkole średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu w organizmie otwiera umysły na otaczający nas świat. Gdy rozpoczynają eksperyment, starając się utrzymać stały poziom alkoholu we krwi przez cały dzień pracy, nie spodziewają się, że będzie miał bardzo różne skutki dla każdego z nich. "Na rauszu" to film, którego się nie zapomina. Wybuchowy koktajl smutku, śmiechu i nostalgii, opowieść o tym, jak odnaleźć w monotonnej codzienności szczęście z przejmującą kreacją Madsa Mikkelsena. Jego wyzwalający taniec z pewnością przejdzie do historii. "Zniewalający i więcej niż trochę otrzeźwiający?" (Screen Daily)

Kochanek królowej



Niemiecki lekarz Johann Friedrich Struensee pod koniec XVIII wieku zostaje nadwornym medykiem króla Christiana VII. Naukowiec wprowadza w Danii oświeceniowe ideały, które zmienią kraj. Po przybyciu na dwór królewski Struensee zdobywa zaufanie chorego psychicznie Christiana VII i rozkochuje w sobie młodą królową Caroline (Alicia Vikander). Niemiec staje się jej kochankiem i mentorem. Romans niestety zmierza do tragicznego finału… Akcja jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. W rolach głównych Mads Mikkelsen i Alicia Vikander.

Geniusze


Poruszająca opowieść o życiu wybitnego polskiego matematyka żydowskiego pochodzenia, Stanisława Ulama, który po traumatycznym doświadczeniu wojny stał się jednym z pionierów ery nuklearnej. Jego badania umożliwiły skonstruowanie bomby wodorowej, a także pozwoliły przyspieszyć budowę pierwszego komputera. To właśnie on wraz z Johnnym von Neumannem zapoczątkował cyfrową rewolucję, w której obecnie żyjemy. Ponadczasowa historia o dwuznacznej naturze postępu z Philippe'em Tłokińskim ("Przepis na życie", "Kurier", "Volta", "Belfer") i Fabianem Kocięckim ("Był sobie pies", "Azyl").

Ostatni Komers


Współczesna młodzież poszukuję swojej tożsamości i więzi w coraz bardziej odrealnionym świecie. Zbliżają się wakacje, trwają właśnie ostatnie dni roku szkolnego w gimnazjum, w jednym z małych miasteczek gdzieś w Polsce. Grupa młodych ludzi oczekuje na ostatnią w roku imprezę. Czas ten spędzają głównie na miejskim basenie, pozornie na błahych problemach, ale dla nich niezwykle ważnych: pierwszych zauroczeniach, miłostkach, zawiedzionych nadziejach. W roli głównej Sandra Drzymalska.

Skok Henry'ego



Keanu Reeves w udanym połączeniu komedii romantycznej i sensacyjnej opowieści o napadzie na bank. Henry prowadzi nudne życie pracownika poboru opłat za autostradę. Pewnego dnia na prośbę przyjaciela zatrzymuje samochód pod bankiem. Opuściwszy pojazd, rzekomo w celu wypłacenia pieniędzy z bankomatu, przyjaciel i... jego kumple rabują bank. Henry zostaje zatrzymany i oskarżony o napad z bronią w ręku. Całą winę bierze na siebie i zostaje skazany. Czy może być gorzej? Może!



Przybłęda



Na skrzyżowaniu Stray w stolicy Turcji obserwujemy trzy psy: Zeytin, Nazar i Kartal. Przemierzają ulice Stambułu. Ich oczy i uszy ukazują nam intymny portret życia miasta i jego mieszkańców. Chcą pokazać, co to znaczy żyć jako istota bez statusu i bezpieczeństwa. Szukając pożywienia i schronienia, wyruszają w podróże po tureckim społeczeństwie i pozwalają nam uzyskać portret ludzkiego życia w tym mieście. Niezależnie od tego, czy prowadzą nas do rozpadających się ruin, czy tętniących życiem ulic, spojrzenia bezdomnych działają jak okno: kobiety w małżeństwach pozbawionych miłości, protestujący, uchodźcy. Psimi oczami widzimy ludzki świat rozdarty podziałami klasowymi, etnicznymi i płciowymi…

Agonia


Niezwykła wyprawa w świat muzyki tradycyjnej widzianej oczami charyzmatycznego narratora Adama Struga. Głównym tematem filmu jest śmierć muzyki przekazywanej drogą ustną – na naszych oczach odchodzą ostatni jej reprezentanci, pokolenie urodzone przed pierwszą i drugą wojną światową. Wraz z nimi kończy się pewien etap. To także poruszająca opowieść o ludziach z Ziem Odzyskanych, którzy nie mieli szansy zakorzenienia się w nowym miejscu... Laureat nagrody publiczności Warszawskiego Festiwalu Filmowego.




Więcej na vod.tvp.pl 
Informacja sponsorowana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones