"Nocne życie" już na Blu-ray™ i DVD

https://www.filmweb.pl/news/%22Nocne+%C5%BCycie%22+ju%C5%BC+na+Blu-ray%E2%84%A2+i+DVD-123594
Najnowszy film w reżyserii zdobywcy dwóch Oscarów® Bena Afflecka. Ekranizacja głośnej powieści Dennisa Lehane’a. W rolach głównych Ben Affleck, Brendan Gleeson, Sienna Miller i Zoe Saldana. Brutalna i trzymająca w napięciu opowieść o przemytniku alkoholu, który został potężnym gangsterem - "Nocne życie" już na Blu-ray™ i DVD.
Boston, lata 20. ubiegłego wieku, czasy amerykańskiej Prohibicji. Joe Coughlin (Ben Affleck) weteran wojenny i wyrodny syn kapitana lokalnej policji Thomasa Coughlina (Brendan Gleeson) zakochuje się w pięknej Emmie Gould (Sienna Miller), kochance potężnego gangstera Alberta White’a (Robert Glenister), szefa irlandzkiego gangu. Kiedy o ich związku dowiaduje się szef włoskiej mafii Maso Pescatore (Remo Girone), rywal Irlandczyków, szantażuje Joego by ten zabił dla niego White’a. Coughlin odmawia i wspólnie z Emmą postanawia uciec do Kalifornii. Aby sfinansować podróż wspólnie ze swoim partnerem Dionem Bartolo (Chris Messina) napada na bank. Niestety, podczas skoku śmierć ponosi trzech funkcjonariuszy policji. Joemu i Dionowi udaje się uciec, ale wkrótce wpadają w ręce White’a, który wydaje ich policji. Coughlin i Bartolo trafiają do więzienia. Nie będą tam jednak siedzieć wiecznie. Kiedy wychodzą na wolność, jedyne o czym marzą to zemsta na zdrajcy…

"Nocne życie" to jedna z najbardziej oczekiwanych premier ubiegłego roku. Film wyreżyserowany przez dwukrotnego zdobywcę Oscara® Bena Afflecka jest ekranizacją bestsellerowej powieści Dennisa Lehane’a, pisarza, którego dzieła na duży ekran przenosili wcześniej już Martin Scorsese ("Wyspa tajemnic") i Clint Eastwood ("Rzeka tajemnic"). Główną rolę w filmie zagrał Ben Affleck, który napisał również scenariusz obrazu i podjął się jego produkcji. W obsadzie "Nocnego życia" znaleźli się również Elle Fanning ("Czarownica"), trzykrotnie nominowany do Złotego Globu Brendan Gleeson ("Gangi Nowego Jorku"), Chris Messina ("Vicky Cristina Barcelona"), nominowana do Złotego Globu Sienna Miller ("Ugotowany"), Zoe Saldana ("Star Trek"), laureat Oscara® Chris Cooper ("Adaptacja") oraz Titus Welliver (serial "Bosch").

− Dla mnie, jako dla filmowca, realizacja filmu "Nocne życie" była okazję do uczczenia klasycznych produkcji gangsterskich realizowanych przez studio Warner Bros. od lat 30. Aż do 70. Dorastałem oglądając je i do dziś pamiętam, że oglądanie ich było dla mnie niczym podróż w czasie – wspomina Ben Affleck.  

Film jest ekranizacją powieści Dennisa Lehane’a, pisarza, którego wcześniejszą powieść "Gdzie jesteś Amando?" Ben Affleck zaadaptował w 2007 roku. – Ben i ja wyjątkowo do siebie pasujemy, i to nie tylko dlatego, że obaj jesteśmy związani z Bostonem – śmieje się Dennis Lehane. – Jest w nim coś specjalnego. Jego pierwszym wyzwaniem reżyserskim było "Gdzie jesteś Amando?" i poradził sobie z nim znakomicie. To piękny film. Uwielbiam go – dodaje pisarz.

WYDANIA BLU-RAY™ I DVD
Film "Nocne życie" na Blu-ray™ i DVD zadebiutuje już 14 czerwca!
W wydaniu Blu-ray™ nie zabraknie także wyjątkowych materiałów dodatkowych:
Ludzie nocy: poznaj kodeks moralny gangsterów
Anioły o brudnych twarzach według Dennisa Lehane’a: zbliżenie na bohaterki "Nocnego życia"
Kręcenie klasycznego pościgu samochodowego
Komentarz reżysera
Sceny niewykorzystane z komentarzem
Informacja sponsorowana
Udostępnij: