"Słoneczny patrol" powraca. Stacja Fox szykuje reboot

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22S%C5%82oneczny+patrol%22+powraca.+Stacja+Fox+szykuje+reboot-154422
"Słoneczny patrol" powraca. Stacja Fox szykuje reboot
To już pewne: "Słoneczny patrol" zmierza ponownie na mały ekran. Stacja Fox oraz firma producencka Freemantle przygotowują wspólnie reboot kultowego serialu.

"Słoneczny patrol": co wiemy o  nowej wersji?Scenarzystką i showrunnerką nowej wersji będzie Lara Olsen ("Życie w cuglach"). Projekt zapowiadany jest jako napakowana akcją opowieść o nowym pokoleniu ratowników wodnych. Widzowie mają przygotować się na pokaźną porcję brawurowych akcji ratunkowych, zapierające dech w piersiach widoki dziewiczych plaż oraz kultowe czerwone kostiumy kąpielowe.  


"Słoneczny patrol": od kasacji do symbolu lat 90Oryginalny "Słoneczny patrol" zleciła pod koniec lat 80. stacja NBC. Jego twórcami byli Michael Berk, Douglas Schwartz i Gregory J. Bonann. NBC nie było jednak zadowolone z oglądalności i serial został skasowany po jednym sezonie.   

Producenci odkupili prawa i z pomocą All American Television oraz niemieckiego Beta Taurus przygotowali ciąg dalszy, który nadawany był w Ameryce w sieci lokalny stacji telewizyjnych.

Był to strzał w dziesiątkę. Popularność serialu eksplodowała. "Słoneczny patrol" szybko stał się też hitem na świecie. To pozwoliło tytułowi dominować w telewizji przez całą dekadę.


"Słoneczny patrol" opowiadał o perypetiach grupy ratowników pracujących na kalifornijskich plażach. W późniejszych sezonach akcja została przeniesiona na Hawaje. W tej wersji swoją pierwszą rolę zagrał Jason Momoa.   

Do historii przeszły zwolnione zdjęcia biegających na pomoc ratowniczek, wśród których były m.in. Pamela Anderson i Erika Eleniak. Wielką gwiazdą serialu był również David Hasselhoff.

Serial doczekał się jeszcze w latach 90. spin-offu "Nocny patrol", który jednak nie odniósł równie dużego sukcesu. Historię głównych bohaterów domknął film "Słoneczny patrol: Ślub na Hawajach".

W 2017 roku podjęta została próba odświeżenia marki w postaci filmu kinowego. W obsadzie komedii akcji "Baywatch. Słoneczny patrol" znaleźli się m.in. Dwayne Johnson, Zac Efron i Alexandra Daddario. Mimo to film nie był hitem.

Zwiastun filmu "Słoneczny patrol"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones