Kostiumy kąpielowe i slow motion. Będzie nowy "Baywatch"!

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Serialowy+hit+%22S%C5%82oneczny+patrol%22+czeka+remake.+Kto+zostanie+nowym+Hasselhoffem+i+Pamel%C4%85+Anderson-150331
Kostiumy kąpielowe i slow motion. Będzie nowy "Baywatch"!
Chyba nie sądziliście, że w dobie odświeżania starych hitów ten serial zostanie pominięty? Firma Fremantle pracuje właśnie nad realizacją "Baywatch". To nowa wersja serialowego hitu "Słoneczny patrol".

"Słoneczny patrol": od kasacji do symbolu lat 90Serial "Słoneczny patrol" zleciła stacja NBC. Jego twórcami byli Michael Berk, Douglas Schwartz i Gregory J. Bonann. NBC nie było jednak zadowolone z oglądalności i serial został skasowany po jednym sezonie.

Producenci odkupili prawa i z pomocą All American Television oraz niemieckiego Beta Taurus przygotowali ciąg dalszy, który nadawany był w Ameryce w sieci lokalny stacji telewizyjnych.

Był to strzał w dziesiątkę. Popularność serialu eksplodowała. "Słoneczny patrol" szybko stał się też hitem na świecie. To pozwoliło tytułowi dominować w telewizji przez całą dekadę.


"Słoneczny patrol" opowiadał o perypetiach grupy ratowników pracujących na kalifornijskich plażach. W późniejszych sezonach akcja została przeniesiona na Hawaje. W tej wersji swoją pierwszą rolę zagrał Jason Momoa.

Do historii przeszły zwolnione zdjęcia biegających na pomoc ratowniczek, wśród których były m.in. Pamela Anderson i Erika Eleniak. Wielką gwiazdą serialu był również David Hasselhoff.

Serial doczekał się jeszcze w latach 90. spin-offu "Nocny patrol", który jednak nie odniósł równie dużego sukcesu. Historię głównych bohaterów domknął film "Słoneczny patrol: Ślub na Hawajach".

W 2017 roku podjęta została próba odświeżenia marki w postaci filmu kinowego. W obsadzie komedii akcji "Baywatch. Słoneczny patrol" znaleźli się m.in. Dwayne Johnson, Zac Efron i Alexandra Daddario. Mimo to film nie był hitem.

Nowy "Baywatch". Co wiemy?Na chwilę obecną nie są znane żadne szczegóły projektu. Nie wiemy więc, kto przygotuje fabułę i kto zagra główne role.

Fremantle na razie pracuje nad serialem samodzielnie. Liczy jednak, że projekt kupi któraś z platform streamingowych lub stacji telewizyjnych.

Zwiastun filmu "Baywatch. Słoneczny patrol"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones