"Stranger Things" nie zakończy się na czwartym sezonie

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Stranger+Things%22+nie+zako%C5%84czy+si%C4%99+na+czwartym+sezonie-138950
"Stranger Things" nie zakończy się na czwartym sezonie
W rozmowie z "The Hollywood Reporter" bracia Duffer zapowiedzieli, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom serial "Stranger Things" nie zakończy się na czwartym sezonie.

Wiemy, jaki będzie finał. Wiemy też, kiedy nastąpi. Opóźnienie w realizacji z powodu pandemii koronawirusa dało nam czas, aby spojrzeć w przyszłość i dowiedzieć się, co jest najlepsze dla serialu - relacjonują bracia - W ten sposób zyskaliśmy wyobrażenie na temat tego, ile czasu potrzebujemy, aby opowiedzieć tę historię.

Dzięki przymusowej przerwie w pracach Dufferowie mieli więcej czasu na pracę nad scenariuszami. Po raz pierwszy mamy napisane wszystkie teksty i jesteśmy w stanie spojrzeć na sezon jako całość, a także wprowadzić odpowiednie poprawki - przyznają.

Bracia pragną, aby każdy kolejny sezon "Stranger Things" różnił się od pozostałych: przy trzeciej transzy odcinków zdaliśmy sobie sprawę, że zarówno prace na planie zdjęciowym jak i premiera odbędą się latem. W efekcie trzeci sezon miał odmienny klimat, zarówno pod względem tonu opowieści jak i strony wizualnej. Chcieliśmy, aby kolory były bardziej nasycone, a sama historia przywodziła na myśl wielkie hollywoodzkie letnie hity, na których dorastaliśmy i które tak bardzo kochamy. Więcej humoru, więcej akcji i po prostu inny nastrój w porównaniu z dwoma poprzednimi sezonami, które rozgrywały się jesienią i przez to były bardziej ponure i przerażające.

Fabuła czwartego sezonu "Stranger Things" trzymana jest na razie w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że szeryf Hopper (David Harbour) żyje i przebywa w Rosji.

Na razie nie wiadomo, kiedy Netflix pokaże nowe odcinki.