"Sympatyk": Park Chan-wook i Robert Downey Jr. zbawią HBO? Recenzujemy pierwszy odcinek

Filmweb autor: , /
https://www.filmweb.pl/news/%22Sympatyk%22%3A+Recenzujemy+pierwszy+odcinek-155083
"Sympatyk": Park Chan-wook i Robert Downey Jr. zbawią HBO? Recenzujemy pierwszy odcinek
źródło: Materiały prasowe
Na platformie HBO Max zadebiutował właśnie serial "Sympatyk". Park-chan Wook, twórca "Oldboya" i serialu "Mała doboszka", ekranizuje nagrodzoną Pulitzerem książkę i opowiada historię komunistycznego szpiega z Wietnamu, który przeprowadza się do USA. W rolach głównych: Hoa Xuande i Robert Downey Jr. Jak spodobał nam się pierwszy odcinek? W programie "Serial Killers" recenzują go Julia Taczanowska i Jakub Popielecki.
  

SERIAL KILLERS: Recenzujemy pierwszy odcinek serialu "Sympatyk"
O czym opowiada serial "Sympatyk"?


  
"Sympatyk" to serial oparty na książce, której autorem jest Viet Thanh Nguyen. Opowiada on historię komunistycznego szpiega o francusko-wietnamskich korzeniach znanego jako Kapitan. Mężczyzna widzi upadek Sajgonu i zaczyna od nowa w Los Angeles ze swoimi rodakami, uchodźcami. Musi zrównoważyć obowiązki wobec szefa armii południowowietnamskiej i pracownika CIA, jednocześnie kontynuując tajne operacje dla partii komunistycznej w Wietnamie. Thriller szpiegowski i zarazem międzykulturowa satyra, która zgłębia się w następstwa i dziedzictwo wojny w Wietnamie. Serial bada, jak jeden człowiek, uwięziony między kilkoma światami, odnajduje się jako podwójny agent.

W obsadzie źli się m.in. Hoa Xuande, Kieu Chinh, Sandra Oh i Robert Downey Jr.

Twórcami serialu są Park Chan-wook ("Mała doboszka", "Oldboy") i Don McKellar ("Miasto ślepców"). Oprócz Parka za kamerą stanęli Fernando Meirelles i Marc Munden.

Serial liczy sobie siedem odcinków. Finał będzie miał premierę 26 maja na platformie HBO Max.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones