Robert Carlyle gwiazdą serialowej kontynuacji "Trainspotting"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22The+Blade+Artist%22%3A+Robert+Carlyle+ponownie+jako+Francis+Begbie-144103
Robert Carlyle gwiazdą serialowej kontynuacji "Trainspotting"
Robert Carlyle ponownie wcieli się w osławionego Francisa Begbie'ego. Szkocki aktor zagra główną rolę w miniserialu "The Blade Artist". To adaptacja powieści Irvine'a Welsha "Martwa natura z brzytwą" będącej kontynuacją kultowego "Trainspotting".

Akcja "Martwej natury" rozgrywa się dwie dekady po wydarzeniach z oryginału. Begbie - znany teraz jako Jim Francis - mieszka w Kalifornii, jest przykładnym ojcem i mężem, a na życie zarabia jako artysta. Idylla kończy się z chwilą, gdy bohater dowiaduje się, że jego syn z pierwszego małżeństwa został zamordowany w tajemniczych okolicznościach. Mężczyzna musi powrócić do Edynburga, aby wziąć udział w pogrzebie i na własną rękę odnaleźć zabójców dziecka. Prowadząc prywatne śledztwo, ponownie staje się Begbie'em znanym z "Trainspotting" - niestabilnym emocjonalnie draniem, któremu lepiej nie wchodzić w drogę.

Carlyle i Welsh piastują stanowiska producentów wykonawczych "The Blade Artist". Na razie nie wiadomo, która stacja telewizyjna bądź serwis streamingowy stanie się domem dla serialu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones