"Wielki Liberace" Stevena Soderbergha filmem zamknięcia 4. American Film Festival

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Wielki+Liberace%22+Stevena+Soderbergha+filmem+zamkni%C4%99cia+4.+American+Film+Festival-99143
W ostatnim tygodniu poznaliśmy film otwarcia 4. American Film Festival ("Tylko kochankowie przeżyją" Jima Jarmuscha). Teraz czas na prezentację obrazu, który go zakończy. Będzie to produkcja HBO "Wielki Liberace" ("Behind the Candelabra") Stevena Soderbergha. Film otrzymał jedenaście nagród Emmy, w tym za najlepszy film telewizyjny, rolę męską (genialny Michael Douglas) i reżyserię.


"Wielki Liberace"

To prawdziwa historia wielkiej gwiazdy rozrywki XX wieku. Świat znał go jako Valentino Liberace – bajecznie bogatego, niewiarygodnie utalentowanego i kochanego przez publiczność celebrytę polskiego pochodzenia. Jego występy zawsze były wielkim wydarzeniem, a pełen przepychu styl stał się inspiracją m.in. dla Eltona Johna, Madonny czy Lady Gagi. Jednak jego prywatne życie odbiegało od wszystkiego, co wiedziały o nim miliony fanów. W filmie życiową kreację stworzył zdobywca Oscara Michael Douglas, któremu partneruje znakomity Matt Damon.

Film, pokazany w konkursie główny festiwalu w Cannes, oficjalnie zamyka karierę Stevena Soderbergha. Jeden z najwybitniejszych współczesnych amerykańskich reżyserów filmowych, nagrodzony Złotą Palmą za "Seks, kłamstwa i kasety wideo" oraz Oscarem za "Traffic" postanowił więcej nie reżyserować.

4. edycja American Film Festival odbędzie się we Wrocławiu w dniach 22-27 października 2013. Pełny program festiwalu pojawi się na www.americanfilmfestival.pl 7 października o 12.00. Trwa sprzedaż karnetów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones