"Willow" powstaje, ale Warwick Davis nie chce zapeszyć

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Willow%22+powstaje%2C+ale+Warwick+Davis+nie+chce+zapeszy%C4%87-136081
Prace nad nową wersją klasyka fantasy "Willow" powoli ruszają, jednak twórcy studzą zapał fanów. Zwłaszcza Warwick Davis, gwiazda oryginalnego filmu. 


W ubiegłym tygodniu scenarzysta Jonathan Kasdan opublikował na Twitterze zdjęcie głównego bohatera z dopiskiem: "Biuro już otwarte". Wcześniej, Ron Howard podgrzał atmosferę, mówiąc o tym, że Kasdan dogadał się już z platformą Disney+ w sprawie realizacji oraz dystrybucji filmu.  "To bardzo wczesny etap tego projektu" - uczula jednak Davis, i zapewnia, że nie ma żadnej oficjalnej informacji na temat tej produkcji. 

Chociaż nie byłaby to pierwsza, zawieszona produkcja Disneya, sam udział aktora jest dla wielu fanów wystarczającą gwarancją sukcesu tego projektu. Zwłaszcza, iż sam zainteresowany dodał również: "Mogę powiedzieć tyle, że odpowiedni ludzie są już razem, a gwiazdy układają się pomyślnie". 

Tytułowym bohaterem oryginału z 1988 roku jest poczciwy karzeł, który przez przypadek staje się opiekunem osieroconego niemowlęcia. Według przepowiedni malutka Elora Danan ma ukrócić rządy złej królowej Bavmordy. Pierwsza część, choć wyprodukował ją sam George Lucas, nie była wielkim przebojem kinowym. Przy budżecie rzędu 35 milionów dolarów zarobiła w USA tylko 57 milionów. Z czasem "Willow" stał się jednak dziełem kultowym. 
Udostępnij: