Twórca "The End of the F***ing World" nakręci serial "Willow"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rca+%22The+End+of+the+F***ing+World%22+nakr%C4%99ci+serial+%22Willow%22-141118
Twórca "The End of the F***ing World" nakręci serial "Willow"
źródło: Materiały prasowe
Pilot serialu "Willow", który będzie kontynuował wątki z filmu fantasy Rona Howarda z 1988 roku, ma już nowego reżysera pilota. Za kamerą stanie Jonathan Entwistle znany z seriali "The End of the F***ing World" i "To nie jest OK".

Odcinek pilotowy miał początkowo wyreżyserować Jon M. Chu ("Bajecznie bogaci Azjaci", "Iluzja 2"). 11 stycznia ogłoszono jednak, że rezygnuje on z udziału w projekcie ze względu na napięty grafik oraz zbliżające się narodziny dziecka.

Entwistle będzie również producentem wykonawczym serialu. Showrunnerami produkcji są Jonathan Kasdan ("Han Solo: Gwiezdne wojny - historie") i Wendy Mericle ("Arrow").

Epicki świat miecza, czarów i przygody z "Willow" porwał i zainspirował mnóstwo osób. Jestem podekscytowany, mogąc wziąć udział w tej przygodzie, czytamy w oświadczeniu Entwistle'a. Razem z Jonathanem i Wendy chcemy stworzyć coś wiernego oryginałowi, ale zarazem świeżego, zabawnego i uroczo rozwijającego ukochaną historię. Szansa, by pobawić się w świecie tak skrupulatnie stworzonym przez Rona w 1988 roku, to dla mnie spełnienie marzeń.

Tytułowym bohaterem oryginału z 1988 roku jest poczciwy mieszkaniec wioski Nelwynów, który przez przypadek staje się opiekunem osieroconego niemowlęcia. Według przepowiedni malutka Elora Danan ma ukrócić rządy złej królowej Bavmordy. W bohatera wcieli się ponownie Warwick Davis. W obsadzie są również Ellie Bamber i Cailee Spaeny.

Zdjęcia ruszają wiosną w Walii.
Udostępnij: