Powstaje serialowa wersja filmu "Willow" z Warwickiem Davisem

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Powstaje+serialowa+wersja+%22Willow%22+z+Warwickiem+Davisem-139869
Powstaje serialowa wersja filmu "Willow" z Warwickiem Davisem
źródło: materialy promocyjne
Na początku tego roku pisaliśmy, że w przygotowaniu jest nowy "Willow" – wtedy o projekcie mówiło się jako pełnometrażowym filmie (więcej o tym przeczytacie TUTAJ). Teraz wiemy już, że będzie to wersja serialowa przygotowywana na platformę Disney+. 

Jeszcze lepsze wiadomości są takie, że zobaczymy w nim gwiazdę oryginału Warwicka Davisa, a twórca filmu z 1988 roku Ron Howard będzie sprawował nad projektem opiekę producencką. Pilotażowy odcinek nakręci natomiast Jon M. Chu ("Bajecznie bogaci Azjaci"). 

Fabuła serialu ma się rozgrywać lata po wydarzeniach z filmu "Willow" i mają się w nim pojawić nowe postacie. Warwick Davis ponownie wcieli się w Willowa Ufgooda. 

Tytułowym bohaterem oryginału z 1988 roku jest poczciwy karzeł, który przez przypadek staje się opiekunem osieroconego niemowlęcia. Według przepowiedni malutka Elora Danan ma ukrócić rządy złej królowej Bavmordy. 

Showrunnerami serialowego "Willowa" oraz jego scenarzystami są Jonathan Kasdan ("Han Solo: Gwiezdne wojny - historie") oraz Wendy Mericle (serial "Arrow'). 

Serial wyprodukuje studio Lucasfilm. Oryginalny film wyprodukował sam George Lucas.

Przypominamy zwiastun oryginalnego "Willowa".

Udostępnij: