Alec Baldwin zabrał głos w sprawie śmierci Halyny Hutchins

Deadline, The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Alec+Baldwin+zabra%C5%82+g%C5%82os+w+sprawie+%C5%9Bmierci+Halyny+Hutchins-144290
Alec Baldwin zabrał głos w sprawie śmierci Halyny Hutchins
źródło: Getty Images
autor: Rachel Luna
Alec Baldwin zabrał głos w sprawie tragedii, jaka miała miejsce na planie niezależnego westernu "Rust". W trakcie kręcenia jednej ze scen Baldwin, odtwórca jednej z głównych ról, wystrzelił z broni będącej rekwizytem na planie. Nie żyje operatorka Halyna Hutchins. Reżyser Joel Souza jest ranny.

Nie ma słów, by wyrazić mój szok i smutek w reakcji na tragiczny wypadek, w wyniku którego zginęła Halyna Hutchins, żona, matka i nasza głęboko podziwiana koleżanka. Współpracuję z policją przy śledztwie, by pomóc dojść, jak doszło do tej tragedii, napisał Baldwin na Twitterze.

Jestem też w kontakcie z jej mężem i oferuję wsparcie jemu i jego rodzinie. Mam złamane serce w imieniu jej męża, syna i wszystkich, którzy znali i kochali Halynę, dodał aktor w swoim oświadczeniu.


Po pechowym strzale 42-letnia Hutchins została przetransportowana do szpitala w Nowym Meksyku, Albuquerque. Nie udało się jej uratować.

Souza został zabrany karetką do szpitala w Santa Fe, gdzie lekarze zajęli się jego obrażeniami. Portal Deadline potwierdził przez przedstawicieli reżysera, że Souza wyszedł już ze szpitala - zgodnie z tym, co pisała wcześniej na Twitterze aktorka Frances Fisher.
Biuro Szeryfa potwierdziło, że śmierć jest skutkiem wydarzenia z udziałem pistoletu-rekwizytu. Choć nikt nie został aresztowany i nikomu nie postawiono zarzutów, Biuro nie mówi oficjalnie o wypadku. Śledztwo w tej sprawie trwa - śledczy badają przede wszystkim pociski, które znalazły się w komorze broni-rekwizytu.
  
Na chwilę obecną policja nie wie, czy pistolet-rekwizyt zawierał ostry pocisk, wbrew pojawiającym się w mediach informacjom na ten temat. Jeszcze nie rozpoczęliśmy badań w tej kwestii, poinformował przedstawiciel biura szeryfa Santa Fe. Na razie tego nie ustaliliśmy. Spodziewamy się wiedzieć więcej w przyszłym tygodniu wraz z postępem śledztwa.

Otrzymaliśmy wstrząsające wieści o śmierci naszej drogiej koleżanki, Halyny Hutchins. Szczegóły tego wydarzenia wciąż są niejasne, natomiast dołożymy wszelkich starań, by pomóc w śledztwie. To tragiczna wiadomość i ogromna strata - powiedział w oficjalnym komunikacie John Lindley, prezes Amerykańskiego Stowarzyszenia Operatorów Filmowych. W podobnym tonie wypowiedział się pion produkcyjny, który również zapewnił pełną dyspozycyjność dla śledczych.

GettyImages-907318568.jpg Getty Images © Mat Hayward


Hutchins była absolwentką Amerykańskiego Instytutu Filmowego z 2015 roku i pracowała przy kilkunastu krótkometrażówkach. Przełomem w jej karierze okazał się film akcji "Archenemy" z Joem Manganiello w roli głównej. W 2019 roku American Cinematographer uznał ją za jedną ze wschodzących gwiazd swojej profesji.