Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Alexander+Skarsg%C3%A5rd+w+obsadzie+debiutu+re%C5%BCyserskiego+Rebeki+Hall-135482

Alexander Skarsgård w obsadzie debiutu reżyserskiego Rebeki Hall

  • Deadline
  • autor: el
  • Filmy
Alexander Skarsgård dołączył do obsady debiutu reżyserskiego Rebeki Hall "Passing". Aktor wystąpi u boku Tessy Thompson, Ruth Neggi i Andrégo Hollanda.

GettyImages-1130587495.jpg
Getty Images © Kristy Sparow

Hall napisała scenariusz na podstawie książki Nelli Larsen pod tym samym tytułem. Opowiada ona historię dwóch Afroamerykanek. Każda z nich ma szansę przejść na "białą stronę" Harlemu, decydują się jednak żyć po przeciwnych stronach granicy rasowej przechodzącej przez dzielnicę pod koniec lat 20. XX wieku. 

Reżyserka powiedziała o projekcie: "Passing Nelli Larsen to zadziwiająca książka o dwóch kobietach zmagających się nie tylko z tym, co oznaczało bycie czarnym w Ameryce w 1929 roku, ale też rolami genderowymi, doświadczeniem kobiecości, obowiązkami macierzyńskimi i sposobu, w jaki te wszystkie rzeczy się łączą. Natknęłam się na tę powieść w czasach, gdy próbowałam rozliczyć się z historią mojej rodziny i tajemnicą otaczającą mojego birasowego dziadka ze strony mamy. Praca nad tym filmem jest poniekąd eksploracją historii, do której tak naprawdę nigdy nie miałam dostępu".

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię