Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Andrew+Dominik+znalaz%C5%82+w+ko%C5%84cu+swoj%C4%85+Marilyn+Monroe-132250

Andrew Dominik znalazł w końcu swoją Marilyn Monroe?

  • Collider
  • autor: mp
  • Filmy
Po latach przygotowań Andrew Dominik ("Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda", "Zabić, jak to łatwo powiedzieć") znów spróbuje nakręcić "Blonde", czyli filmową biografię Marilyn Monroe. Właśnie znalazł odtwórczynię głównej roli. Negocjacje w tej sprawie prowadzone są z Aną de Armas ("Blade Runner 2049").

blonde.jpg


Scenariusz "Blonde" oparty jest na książce Joyce Carol Oates wydanej w Polsce pod tytułem "Blondynka". Jest to portret Marilyn Monroe, intymny i bezlitosny jak żaden inny: portret dziecka, kobiety, gwiazdy, nad którą zawisło fatum. W swoim, jak dotąd najambitniejszym dziele, Oates z wielką sympatią bada życie wewnętrzne kobiety, której przeznaczeniem było stać się największą legendą Hollywoodu. Blondynka to wybitny i poruszający obraz kultury zahipnotyzowanej przez własne mity, a także nadwątlonej rzeczywistości kruchych żywotów, które ta kultura pochwyciła w swój drapieżny uścisk.

Dominik próbuje doprowadzić do realizacji filmu od 12 lat. Pierwotnie gwiazdą projektu miała być Naomi Watts. Kilka lat później angaż otrzymała Jessica Chastain, a producentem został Brad Pitt. Po raz ostatni o projekcie słyszeliśmy w 2016 roku, kiedy to wsparcia udzieliła mu platforma Netflix.

Jeśli de Armas podpisze kontrakt, a Netflix ostatecznie da zielone światło, to zdjęcia rozpoczną się latem.

zobacz też: