Animowany "Garfield" z Chrisem Prattem w 2024 roku

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Animowany+%22Garfield%22+z+Chrisem+Prattem+w+2024+roku-147293
Animowany "Garfield" z Chrisem Prattem w 2024 roku
Zapowiadany film animowany o przygodach kota Garfielda otrzymał swoją datę premiery. Na kinowych ekranach produkcja Sony i Alcon Entertainment zadebiutuje 16 lutego 2024 roku. Głosu głównemu bohaterowi użyczy Chris Pratt. Partnerować będzie mu Samuel L. Jackson.

"Garfield" – co wiemy o nowej animacji?
Alcon Entertainment zakupiło prawa do postaci od jego twórcy Jima Davisa w 2016 roku. To wtedy ogłoszono powstanie nowego filmu animowanego. Według zapowiedzi studia ma to być początek nowego ekranowego uniwersum.

Szczegóły scenariusza nie są na razie ujawniane. Wiemy jednak, że autorem tekstu jest nominowany do Oscara za "Gdzie jest Nemo" David Reynolds. Reżyserii podjął się Mark Dindal, dla którego będzie to pierwsza pełnometrażowa animacja od czasu filmu "Kurczak Mały", który trafił do kin w 2005 roku. Dindal i Reynolds mieli już okazję ze sobą współpracować przy okazji animacji "Nowe szaty króla", powstałej ponad dwie dekady temu. Autor oryginalnego komiksu jest również zaangażowany w projekt jako producent wykonawczy. Samuel L. Jackson ma wcielić się w zupełnie nowego bohatera, Vica, który w filmie będzie również ojcem Garfielda.

Sony zajmie się globalną dystrybucją projektu.

Kim jest Garfield – kot, który nienawidzi poniedziałków?Garfield to jeden z najsłynniejszych kotów w pop-kulturze. Jego twórcą był Jim Davis. Postać zadebiutowała w 1976 roku u boku swojego właściciela Jona Arbuckle'a i psa Odiego. Garfield znany jest ze swojego lenistwa i wyjątkowej nienawiści do poniedziałków, jego ulubione danie to lasagne.

Na ekranach kinowych i telewizyjnych postać pojawiała się regularnie od lat 80. W anglojęzycznej wersji głosu użyczali jej m.in. Lorenzo Music, Frank Welker czy Bill Murray.
 
Poniżej przypominamy zwiastun jednej z ostatnich produkcji, której bohaterem był leniwy kot – "Garfield: Festyn humoru" z 2008 roku:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones