Rhames i Hoult obok Pratta w animowanym "Garfieldzie"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Rhames+i+Hoult+obok+Pratta+w+animowanym+%22Garfieldzie%22-147435
Rhames i Hoult obok Pratta w animowanym "Garfieldzie"
źródło: Getty Images
autor: Stefania D'Alessandro
Ving Rhames ("Mission Impossible - Fallout"), Nicholas Hoult ("Menu"), Hannah Waddingham ("Ted Lasso") i Cecily Strong ("Saturday Night Live") dołączają do obsady animowanego "Garfielda". Gwiazdą projektu, która użyczy swojego głosu tytułowemu kotu, jest Chris Pratt.

GettyImages-1328996770.jpg Getty Images © Axelle/Bauer-Griffin


"Garfield" – co wiemy o nowej animacji?Alcon Entertainment zakupiło prawa do postaci od jego twórcy Jima Davisa w 2016 roku. To wtedy ogłoszono powstanie nowego filmu animowanego. Według zapowiedzi studia ma to być początek nowego ekranowego uniwersum.

Szczegóły scenariusza nie są na razie ujawniane. Wiemy jednak, że autorem tekstu jest nominowany do Oscara za "Gdzie jest Nemo" David Reynolds. Reżyserii podjął się Mark Dindal, dla którego będzie to pierwsza pełnometrażowa animacja od czasu filmu "Kurczak Mały", który trafił do kin w 2005 roku. Dindal i Reynolds mieli już okazję ze sobą współpracować przy okazji animacji "Nowe szaty króla", powstałej ponad dwie dekady temu. Autor oryginalnego komiksu jest również zaangażowany w projekt jako producent wykonawczy. Samuel L. Jackson, który wcześniej dołączył do obsady, ma wcielić się w zupełnie nowego bohatera – Vica, ojca Garfielda.

Sony zajmie się globalną dystrybucją projektu. Na kinowych ekranach film zadebiutuje 16 lutego 2024 roku.

Nadchodzące projekty obsady "Garfielda"Chris Pratt, czyli filmowy Garfield, niedługo użyczy głosu innej znanej popkulturowej postaci. Aktor wcieli się w hydraulika Mario w nadchodzącej animacji studia Illumination "Super Mario Bros.". Kinowa premiera została zapowiedziana na wiosnę przyszłego roku.

Ving Rhames od pierwszego filmu serii jest nierozerwalnie związany z "Mission: Impossible" jako Luther Stickell. Najnowsze przygody Ethana Hunta i jego ekipy zobaczymy w kinach za rok, w lipcu 2023. "Mission: Impossible – Dead Reckoning - Part One" będzie siódmą i przedostanią odsłoną cyklu, który zostanie domknięty w czerwcu 2024.

Hannah Waddingham, laureatka Emmy za rolę w serialu Apple TV+ "Ted Lasso", dołączyła do obsady "Hocus Pocus 2" – kontynuacji komedii fantasy "Hokus Pokus" z 1993 roku. Reżyserką filmu jest Anne Fletcher ("Narzeczony mimo woli", "27 sukienek", "Step Up - Taniec zmysłów"). Scenariusz napisała Jen D’Angelo ("Młody The Rock"). W rolach trzech czarownic powrócą Bette Midler, Sarah Jessica Parker oraz Kathy Najimy.

Nicholas Hoult zagra u boku Anyi Taylor-Joy i Ralpha Fiennesa w czarnej komedii "Menu". Poniżej przypominamy zwiastun filmu Marka Myloda:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones