"Garfield". Chris Pratt gwiazdą nowej animacji

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Garfield%22.+Chris+Pratt+gwiazd%C4%85+nowej+animacji-144407
"Garfield". Chris Pratt gwiazdą nowej animacji
Na ten moment musieliśmy długo czekać. Alcon Entertainment już w 2016 roku ogłosiło, że zamierza wyprodukować film animowany "Garfield". Teraz plany te nabierają kształtów. Właśnie ujawniono, że głosu tytułowemu bohaterowi użyczy Chris Pratt.

Kim jest Garfield, słynny kot, który nienawidzi poniedziałków?Garfield to jeden z najsłynniejszych kotów w pop-kulturze. Jego twórcą był Jim Davis. Postać zadebiutowała w 1976 roku razem ze swoim właścicielem Jonem Arbuckle'em i psem Odie'em. Garfield znany jest z tego, że jest leniwym kotem, który nie cierpi poniedziałku, a jego ulubionym daniem jest lasagne.

Garfield szybko stał się handlową marką. Sprzedaż gadżetów związanych z tą postacią przynosi ok. miliarda dolarów wpływów rocznie. Już na początku lat 80. zaczęły powstawać krótkometrażowe filmy animowane opowiadające o przygodach kota Garfielda. Kilka z nich zdobyło nawet nagrody Emmy. W 1988 roku zadebiutował pierwszy serial animowany "Garfield i przyjaciele". Po nim przyszły "Garfield" z 2008 roku oraz francuski "Garfield Originals". Obecnie stacja Nickleodeon planuje nowy serial animowany.


W kinie postać debiutowała w produkcji hybrydowej (połączeniu animacji z grą aktorów) "Garfield". Głosu tytułowemu bohaterowi użyczał w niej Bill Murray. Dwa lata później powstał sequel. Bohater doczekał się też kilku produkcji dystrybuowanych na rynku kina domowego.

"Garfield" - wszystko, co wiemy o nowej animacjiAlcon Entertainment zakupiło prawa do postaci w 2016 roku. To wtedy ogłoszono powstanie nowego filmu animowanego. Według zapowiedzi studia ma to być początek całego animowanego uniwersum.

Szczegóły fabuły nie są na razie ujawniane. Wiemy jednak, że za scenariusz odpowiedzialny jest nominowany do Oscara za "Gdzie jest Nemo" David Reynolds. Reżyserii podjął się Mark Dindal, dla którego będzie to pierwsza pełnometrażowa animacja od czasu filmu "Kurczak Mały", który trafił do kin w 2005 roku. Dindal i Reynolds mieli już okazję ze sobą współpracować przy okazji animacji "Nowe szaty króla".

Chris Pratt, który ostatnio użyczał głosu jednemu z bohaterów animacji Pixara "Naprzód", jest pierwszym aktorem, który oficjalnie jest związany z projektem.

"Garfield" będzie dystrybuowany na świecie (z wyłączeniem Chin) przez Sony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones