Armie Hammer oskarżony o gwałt i pobicie

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Armie+Hammer+oskar%C5%BCony+o+gwa%C5%82t+i+pobicie-141726
Armie Hammer oskarżony o gwałt i pobicie
źródło: Getty Images
autor: Gary Miller
Anonimowa kobieta, która jako pierwsza wysunęła zarzuty przeciw Armiemu Hammerowi, ujawniła swoją tożsamość władzom. 24-letnia Effie (której prośbę o nieujawnianie pełnego nazwiska i my uhonorujemy) opowiedziała na zamkniętej konferencji prasowej o gwałcie oraz brutalnym pobiciu, którego miał dopuścić się aktor.

24 kwietnia 2017 roku Armie Hammer brutalnie gwałcił mnie przez cztery godziny w swoim domu w Los Angeles. W trakcie gwałtu wielokrotnie uderzał moją głową o ścianę i bił mnie po twarzy. Dopuścił się również innych aktów przemocy, na które nie wyrażałam zgody - wyznała kobieta w towarzystwie swojej prawniczki i dziennikarzy. Powiedziała również, że próbowała uciekać, lecz została siłą zatrzymana w domu. 

Effie poznała Hammera cztery lata temu dzięki Facebookowi. Romans na odległość szybko przeniósł się do rzeczywistości. Dziś kobieta utrzymuje, że padła ofiarą "taktyk manipulacyjnych" aktora, który z czasem zaczął się nad nią znęcać mentalnie, emocjonalnie i seksualnie. 

Hammer zaprzecza oskarżeniom. Utrzymuje, że wszelkie akty seksualne z Effie oraz innymi kobietami odbywały się za obopólną zgodą, zaś zgoda ta obejmowała cały przebieg tychże aktów. Jego prawnik, Andrew Brettler, zebrał materiał dowodowy w postaci korespondencji sms-owej - nie wiadomo jednak, czy będzie on w jakikolwiek sposób upubliczniony. Korespondencja ta w oczywisty sposób podważa i kompromituje skandaliczne zarzuty, które wysunięto wobec pana Hammera. Są wśród nich zdjęcia oraz wulgarne prośby dotyczące konkretnych pragnień powódki. Pan Hammer odpowiedział w sposób, który nie pozostawia wątpliwości: nie chciał spełnić jej prósb i tkwić w tego rodzaju relacji - usłyszeliśmy w oświadczeniu. 

Przypomnijmy: gwiazdor zniknął z przestrzeni publicznej po tym, jak do sieci trafiły informacje na temat jego życia prywatnego i fantazji seksualnych. Wiele osób było wstrząśniętych, dowiadując się, że Hammer miał dzielić się z kobietami wizjami pełnymi przemocy, gwałtu... i kanibalizmu. Później, za sprawą strony House of Effie, pojawiły się również oskarżenia o gwałt. 

W ubiegły czwartek magazyn "Vanity Fair" opublikował obszerny artykuł przybliżający upadek aktora znanego z takich filmów, jak "Tamte dni, tamte noce", "Kryptonim U.N.C.L.E.", "J. Edgar" i "The Social Network". Poza opowieściami o toksycznych relacjach z matką oraz fascynacją bondage, a w szczególności japońską sztuki wiązania shibari (do której starał się przekonywać swoje partnerki, co dla części z nich pozostaje traumatycznym wspomnieniem), w artykule znalazły się też głosy broniące aktora. Jeden z jego przyjaciół miał stwierdzić, że wiele z komentarzy Hammera, które ujrzały światło dzienne, są niczym więcej jak przykładem jego specyficznego poczucia humoru i nie powinny być brane na poważnie, ani oceniane bez kontekstu.

Pomimo trwającej pandemii COVID-19 Armie Hammer planował występ u boku Jennifer Lopez w romantycznej komedii akcji "Shotgun Wedding" oraz udział w serialu "The Offer" o kulisach powstania "Ojca chrzestnego". Te plany są już nieaktualne i na razie nie wiadomo, czy i kiedy ponownie zobaczymy go w produkcji hollywoodzkiej (poza tymi, które są już nakręcone i czekają na premierę, jak na przykład "Śmierć na Nilu").

Więcej informacji wkrótce