Ben Affleck w filmie przygodowym o Harrym Houdinim

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ben+Affleck+w+filmie+przygodowym+o+Harrym+Houdinim-140597
Ben Affleck w filmie przygodowym o Harrym Houdinim
źródło: Getty Images
autor: Pablo Cuadra
Przed czterema laty informowaliśmy o tym, że Dan Trachtenberg stanie za kamerą filmu "Houdini". Od tamtej pory jednak nic się z projektem nie działo. Sam reżyser zdążył nakręcić jeden z odcinków "The Boys", zgodził się wyreżyserować pilotowy odcinek serialu "Langdon" oraz nową część cyklu "Predator". Jak się jednak okazuje, projekt wcale nie trafił do kosza.

Zgodnie z informacjami pojawiającymi się dziś w amerykańskich mediach. Z filmem związał się Ben Affleck. Jak jednak podaje portal Slash Film, aktor nie wcieli się w tytułowego bohatera, lecz zagra postać drugoplanową. Być może będzie szpiegiem obracającym się w tym samym kręgu co Harry Houdini.

Obraz będzie adaptacją książki "The Secret Life of Houdini: The Making of America's First Superhero". W książce Houdini pracuje jako szpieg dla brytyjskiego wywiadu, a także trafia do Rosji na chwilę przed rewolucją październikową. Ponadto nadal jest genialnym iluzjonistą, który podejmuje krucjatę mającą na celu demaskowanie fałszywych spirytualistów. Autorzy sugerują, że śmierć Houdiniego była wynikiem zemsty ze strony ośmieszonego medium.

Projekt powstanie dla wytwórni Studio 8.
Udostępnij: