Guillermo del Toro przeniesie na ekran powieść noblisty. Film powstanie dla platformy Netflix

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Pogrzebany+olbrzym%22%3A+Guillermo+del+Toro+zekranizuje+powie%C5%9B%C4%87+Kazuo+Ischiguro.+Film+sfinansuje+Netflix-149714
Guillermo del Toro przeniesie na ekran powieść noblisty. Film powstanie dla platformy Netflix
źródło: Materiały prasowe
Po nominowanym do Oscara "Pinokiu" Guillermo del Toro nakręci dla Netfliksa kolejną animację poklatkową. Meksykański reżyser przeniesie na ekran wydaną w 2015 roku powieść fantasy "Pogrzebany olbrzym" pióra noblisty Kazuo Ishiguro.

"Pogrzebany olbrzym": szczegóły filmuDel Toro nie tylko wyreżyseruje i wyprodukuje film, ale również napisał jego scenariusz do spółki z Dennisem Kellym ("Matylda: Musical"). Animacja będzie realizowana w studiu ShadowMachine, w którym powstał także "Pinokio".     

"Pogrzebany gigant" kontynuuje moją współpracę z Netfliksem na polu animacji
- mówi del Toro - Naszym celem jest wykorzystanie animacji poklatkowej jako medium do opowiadania złożonych historii i tworzenia nieograniczonych światów. To dla mnie wielki zaszczyt i jeszcze większa odpowiedzialność, że mogę przenieść na ekran scenariusz, który Dennis Kelly i ja napisaliśmy  na podstawie głębokiej i pełnej wyobraźni powieści Kazuo Ishiguro.


Bohaterami "Pogrzebanego giganta" są Axl i Beatrice - para starszych Brytów, którzy wyruszają w świat z nadzieją na odnalezienie syna. Wędrują przez kraj, w którym do niedawna trwała wojna, a ślady poczynań króla Artura i jego rycerzy są wciąż obecne. Niezmordowanie zmierzają do celu. Spodziewają się, że będą musieli stawić czoła niebezpieczeństwom, rzeczom dziwnym, nawet nie z tego świata, ale nie wiedzą, że podróż ujawni sekrety, które utonęły w niepamięci (opis wydawcy)

Guillermo del Toro: najważniejsze filmySpecjalizujący się w kinie z pogranicza horroru i fantasy Guillermo del Toro kręci filmy od ponad trzech dekad. Reżyser ma na koncie dwa Oscary, w tym dla najlepszej produkcji roku za "Kształt wody". Inne znane tytuły w jego dorobku to: "Labirynt fauna", "Hellboy", "Pacific Rim" i "Kręgosłup diabła".    


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones