Brie Larson wyprodukuje serial o psychodelicznych latach 60.

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Brie+Larson+wyprodukuje+serial+o+psychodelicznych+latach+60.-143510
Brie Larson wyprodukuje serial o psychodelicznych latach 60.
źródło: Getty Images
autor: Kevin Winter
Brie Larson, Elijah Allan-Blitz ("Dziewczyna warta grzechu") i Brian Grazer ("Piękny umysł") wyprodukują miniserial inspirowany życiem Ram Dassa, zmarłego w 2019 roku amerykańskiego przewodnika duchowego, psychologa i pisarza. Podstawą scenariusza będzie jego autobiografia pt. "Being Ram Dass". 

Ram Dass urodził się w 1931 roku jako Richard Alpert. Był profesorem Harvardu. Jego postrzeganie własnej osoby zmieniło się po tym, jak pierwszy raz spróbował grzybków halucynogennych. Dzięki temu doświadczeniu wraz ze swoim kolegą Timothym Learym zaczął prowadzić badania nad wpływem zawartych w grzybach substancji psychoaktywnych na ludzi. Ich obserwacje wymknęły się jednak poza uczelnianie laboratorium, doprowadzając do zwolnienia naukowców i narodzin ruchu hipisowskiwego. 

Alpert podróżował do Indii, gdzie przeszedł przemianę pod okiem swojego guru Maharaji. Do Stanów Zjednoczonych powrócił już jako Ram Dass. Jego książka "Be Here Now" stała się globalnym fenomenem. Głoszone przez niego nauki miały wpływ na wiele wybitnych osób świata kultury, m.in. Johna Lenona czy Steve'a Jobsa. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones