Burza wokół Giny Carano. Nie wróci do "Mandaloriana"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Burza+wok%C3%B3%C5%82+Giny+Carano.+Nie+wr%C3%B3ci+do+%22Mandaloriana%22-141255
Burza wokół Giny Carano. Nie wróci do "Mandaloriana"
Gina Carano została bohaterką medialnego skandalu. W efekcie tego Lucasfilm poinformował, że aktorka nie jest przez nich zatrudniona i w najbliższym czasie nie będzie dla nich pracować, a to oznacza, że nie powróci jako Cara Dune w trzecim sezonie serialu "The Mandalorian". Carano została również porzucona przez swoją agencję UTA.

Czarę goryczy przelał jej post na TikToku, w który przyrównała podziały na tle politycznym w USA do prześladowania Żydów w III Rzeszy. Żydzi byli bici nie przez nazistowskich żołnierzy, ale przez swoich sąsiadów... nawet przez dzieci. Ponieważ historia jest redagowana, większość ludzi dzisiaj nie zdaje sobie sprawy z tego, że aby dojść do punktu, w którym nazistowscy żołnierze mogli wyłapywać bez większych problemów tysiące Żydów, najpierw rząd musiał sprawić, by ich sąsiedzi zaczęli ich nienawidzić tylko dlatego, że są Żydami. Czym to się różni od nienawidzenia kogoś za jego poglądy polityczne?

Nie był to pierwszy przypadek, kiedy Carano w mediach społecznościowych wywołała burzę. Uznano ją wcześniej za osobę transfobiczną, kiedy na Twitterze w notce biograficznej jako preferowane zaimki wpisała "beep/bop/boop". Później się z tego wycofała mówiąc: Pedro Pascal pomógł mi zrozumieć, dlaczego ludzie umieszczają je w swoich notkach biograficznych. Wcześniej tego nie widziałam, ale teraz już wiem. Nie będę ich zamieszczać w swoich notkach, ale dobrze dla wszystkich, którzy się na to decydują. Sprzeciwiam się zastraszaniu, szczególnie tych najbardziej bezbronnych.

Aktorka wypowiadała się negatywnie na temat obowiązku noszenia masek. Dzieliła się też wątpliwościami na temat tego, czy wybory prezydenckie nie zostały Trumpowi skradzione.

W chwili wybuchu najnowszego skandalu Carano nie miała zakontraktowanego udziału w trzecim sezonie serialu "The Mandalorian". Jednak w drugim sezonie pozostała furtka na jej ponowne pojawienie się. Teraz wydaje się to niemożliwe. Lucasfilm w komunikacie stwierdził bowiem, że jej posty w mediach społecznościowych są "odrażające i nie do przyjęcia".

Nie wszyscy są jednak wrogo nastawieni do aktorki. Część republikanów oraz zwolennicy Trumpa próbowała zorganizować akcję #CancelDisneyPlus w reakcji na rzekome wyrzucenie Carano z "The Mandalorian". Ich działania zostały jednak zneutralizowane przez innych członków mediów społecznościowych, którzy przejęli hasztag dla siebie.