Gina Carano pozywa Disneya i Lucasfilm! Jaką rolę w sprawie odgrywa Elon Musk?

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gina+Carano+pozywa+Disneya+i+Lucasfilm+Jak%C4%85+rol%C4%99+w+sprawie+odgrywa+Elon+Musk-153977
Gina Carano pozywa Disneya i Lucasfilm! Jaką rolę w sprawie odgrywa Elon Musk?
źródło: Getty Images
autor: Rodin Eckenroth
We wtorek do sądu federalnego w Kalifornii wpłynął pozew Giny Carano. Twierdzi ona, że zwalniając ją z serialu "The Mandalorian", Disney i Lucasfilm dopuściły się dyskryminacji. Aktorka domaga się przywrócenia jej do obsady oraz co najmniej 75 tys. dolarów zadośćuczynienia. 

Gina Carano pozywa Disneya i Lucasfilm


Przypomnijmy: Gina Carano od dawna budziła kontrowersje, ale czarę goryczy przelały porównania Republikanów we współczesnych Stanach Zjednoczonych do sytuacji Żydów w czasach drugiej wojny światowej. Po tych słowach aktorka pożegnała się z rolą Cary Dune. Przeczytaj: Burza wokół Giny Carano. Nie wróci do "Mandaloriana"

Co ciekawe, mimo że kontrowersyjne wypowiedzi aktorki zostały opublikowane na Instagramie, w sprawę zaangażował się... Elon Musk. Zobowiązał się on pokryć koszta działań prawnych osób, które doznają dyskryminacji na należącym do niego serwisie X. 

Na znak zaangażowania X Corp. w walkę o wolność słowa z dumą zapewniamy wsparcie finansowe dla pozwu Giny Carano, umożliwiając jej dochodzenie swoich praw do wolności słowa na serwisie X oraz możliwości pracy bez zastraszania, molestowania lub dyskryminacji – skomentował Joe Benarroch, dyrektor ds. operacji biznesowych serwisu X. 

O czym opowiada "The Mandalorian"? Zobacz zwiastun


Serial "The Mandalorian" zadebiutował na Disney+ w grudniu 2019 roku. Jego bohaterem jest mandaloriański łowca nagród, który otrzymuje zlecenie od tajemniczego klienta. Sprawy komplikują się, gdy najemnik nieoczekiwanie zaprzyjaźnia się z Grogu – istotą, którą miał dostarczyć swojemu mocodawcy. W rolach głównych Pedro Pascal, Carl Weathers, Werner Herzog i Gina Carano.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones