Gina Carano kontratakuje: nie mogą nas anulować, jeśli im nie pozwolimy

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gina+Carano+kontratakuje%3A+nie+mog%C4%85+nas+anulowa%C4%87%2C+je%C5%9Bli+im+nie+pozwolimy.-141281
Gina Carano kontratakuje: nie mogą nas anulować, jeśli im nie pozwolimy
źródło: Getty Images
autor: Emma McIntyre
Niecałą dobę po zwolnieniu z obsady "The Mandalorian" Gina Carano ogłosiła, że przygotowuje własny film. W realizacji wesprze ją prawicowa strona internetowa The Daily Wire.

W rozmowie z serwisem Deadline Carano stwierdziła: Daily Wire pomaga urzeczywistnić jedno z moich marzeń - rozwinąć i wyprodukować własny film. Moja modlitwa została wysłuchana. Ślę przesłanie nadziei do wszystkich żyjących w strachu przed obaleniem przez totalitarny tłum. Dopiero co zaczynam używać swojego głosu, który jest teraz swobodniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Mam nadzieję, że zainspiruję innych do zrobienia tego samego. Nie mogą nas anulować, jeśli im nie pozwolimy.

Współzałożyciel The Daily Wire, Ben Shapiro, dodaje:  Nie możemy być bardziej podekscytowani pracą z Giną Carano, niesamowitym talentem porzuconym przez Disneya i Lucasfilm za obrażanie autorytarnej hollywoodzkiej lewicy. Właśnie po to istnieje Daily Wire: aby zapewnić alternatywę. Nie tylko konsumentom, ale także twórcom, którzy nie chcą pokłonić się tłumowi. Chętnie pokażemy talent Giny Amerykanom, którzy ją kochają. Równie chętnie pokażemy Hollywood, że jeśli będzie chciało odwoływać tych, którzy myślą inaczej, po prostu pomogą nam zbudować X-Wing, aby zniszczyć ich Gwiazdę Śmierci.

Przypomnijmy: Disney i LucasFilm zakończyły współpracę z Carano po tym, jak zamieściła na TikToku post, w którym przyrównała podziały na tle politycznym w USA do prześladowania Żydów w III Rzeszy. Żydzi byli bici nie przez nazistowskich żołnierzy, ale przez swoich sąsiadów... Nawet przez dzieci. Ponieważ historia jest redagowana, większość ludzi dzisiaj nie zdaje sobie sprawy z tego, że aby dojść do punktu, w którym nazistowscy żołnierze mogli wyłapywać bez większych problemów tysiące Żydów, najpierw rząd musiał sprawić, by ich sąsiedzi zaczęli ich nienawidzić tylko dlatego, że są Żydami. Czym to się różni od nienawidzenia kogoś za jego poglądy polityczne?

Nie był to pierwszy przypadek, kiedy Carano wywołała w mediach społecznościowych burzę. Uznano ją wcześniej za osobę transfobiczną, kiedy na Twitterze w notce biograficznej jako preferowane zaimki wpisała "beep/bop/boop". Później się z tego wycofała mówiąc: Pedro Pascal pomógł mi zrozumieć, dlaczego ludzie umieszczają je w swoich notkach biograficznych. Wcześniej tego nie widziałam, ale teraz już wiem. Nie będę ich zamieszczać w swoich notkach, ale dobrze dla wszystkich, którzy się na to decydują. Sprzeciwiam się zastraszaniu, szczególnie tych najbardziej bezbronnych.

Aktorka wypowiadała się negatywnie na temat obowiązku noszenia masek. Dzieliła się też wątpliwościami na temat tego, czy wybory prezydenckie nie zostały Trumpowi skradzione.