CANNES 2015: Pierwsze nagrody rozdane

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/CANNES+2015%3A+Pierwsze+nagrody+rozdane-111570
Festiwal Cannes ma się już ku końcowi. Pojawiają się też pierwsi laureaci. Właśnie ogłoszono zwycięzców Tygodnia Krytyki. 


Grand Prix Nespresso powędrowała do filmu "Paulina", którego reżyserem jest Santiago Mitre. To opowieść o 28-letniej kobiecie porzucającej karierę prawniczą, by poświęcić się nauczaniu w biednym regionie Argentyny. Mimo trudnych warunków bohaterka kontynuuje swoją misję, gotowa nawet zaryzykować utratę zaufania chłopaka i ojca.

Na konto filmu "La Tierra Y La Sombra" (reżyseria: César Augusto Acevedo) trafiły z kolei nagrody Prix Révélation France 4 oraz wyróżnienie SACD przyznawane przez francuską gildię scenarzystów. Bohaterem filmu jest stary farmer, który wraca do domu, by zaopiekować się śmiertelnie chorym synem. Mężczyzna stara się na powrót dopasować do rodziny i ocalić ją.

Najlepszym filmem krótkometrażowym okazała się produkcja "Varicella" (reżyseria: Fulvio Risuelo), wyróżniona nagrodą Sony CineAlta.

Tydzień krytyki to najstarsza sekcja konkursowa równoległa do konkursu głównego. W jej ramach pokazywane są pierwsze i drugie filmy twórców z całego świata.