Wymyśliła "Seks w wielkim mieście". Nic na serialu nie zarabia. Wini mężczyzn

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Candace+Bushnell%2C+tw%C3%B3rczyni+serialu+%22Seks+w+wielkim+mie%C5%9Bcie%22%2C+nic+na+nim+nie+zarabia-153946
Wymyśliła "Seks w wielkim mieście". Nic na serialu nie zarabia. Wini mężczyzn
"Seks w wielkim mieście" to jedna z najważniejszych serialowych produkcji HBO w historii. Jednak Candace Bushnell, na której felietonach cały projekt został oparty, teraz nie ma o nim najlepszego zdania. W wywiadzie udzielonym "The Times of London" nie szczędziła gorzkich słów.

Candace Bushnell nie dostaje tantiem za "Seks w wielkim mieście"Candace Bushnell wyjawiła w wywiadzie, że wielki sukces serialu "Seks w wielkim mieście" nie przełożył się na jej sukces finansowy. Autorka sprzedała w latach 90. prawa do swoich felietonów za 100 tysięcy dolarów. I są to wszystkie pieniądze, jakie otrzymała. Zero procentu od zysków, zero tantiem.

GettyImages-1977278808.jpg Getty Images © Mike Marsland


Dziś wypowiada się na ten temat bardzo gorzko. Twierdzi, że rządzący show biznesem mężczyźni stworzyli finansową piramidę, by oszukiwać takich twórców jak ona.

Przypomina także, że liczba kobiet w gronie tych, którym udało się zbić fortuny, jest szokująco mała, to kropla w oceanie bogaczy.

Bushnell jednak zarabia na swoich doświadczeniach inaczej. Stworzyła przestawienie, z którym odbywa tournée. Projekt nosi tytuł "True Tales of Success and Sex and the City".


"Seks w wielkim mieście" - rewolucja w telewizji"Seks w wielkim mieście" był jedną z pierwszych ważnych produkcji HBO. Serial przełamał wiele telewizyjnych barier i został pokochany przez widzów stając się jednym z symboli telewizyjnej rewolucji obyczajowej, która miała miejsce na przełomie wieków.

Serial doczekał się paru filmów kinowych, a ostatnio HBO rozpoczęło realizację serialu-kontynuacji noszącej tytuł "I tak po prostu...".

Sam "Seks w wielkim mieście" wciąż przynosi HBO olbrzymie dochody. Ostatnio dzięki umowie z platformą Netflix, która nabyła prawa czasowe do streamingu serialu.

Zobacz odcinek Serial Killers o "I tak po prostu..."
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones