Chowajcie krucyfiksy! Będzie reboot "Egzorcysty"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Chowajcie+krucyfiksy+B%C4%99dzie+reboot+%22Egzorcysty%22-138940
Chowajcie krucyfiksy! Będzie reboot "Egzorcysty"
Szatan znów spróbuje zawładnąć czyimś ciałem na potrzeby hollywoodzkiej wytwórni. Jak podał portal Deadline, Morgan Creek Entertainment przygotowuje reboot "Egzorcysty". Choć do tej pory o projekcie było cicho, to jednak prace muszą być w miarę zaawansowane, ponieważ film ma mieć swoją premierę w przyszłym roku.

Niestety portal Deadline nie podał żadnych szczegółów "The Exorcist". Nie wiemy więc, kto odpowiada za reżyserię, kto napisał scenariusz, kto w nim wystąpi. Nie jest też znany zarys fabuły.

Pierwszy "Egzorcysta" trafił do kin w 1973 roku i opowiadał historię 12-letniej córki aktorki Chris MacNeil imieniem Regan. Dziewczyna zaczyna dziwnie się zachowywać. Kiedy konwencjonalne metody leczenia nie dają rezultatów, o pomoc poproszony zostaje ksiądz, który stwierdza, że Regan została opętana przez moc nieczystą. Postanawia przeprowadzić egzorcyzm...

Film doczekał się dwóch kontynuacji oraz dwóch alternatywnych prequeli: "Egzorcysta: Początek" w 2004 roku i "Dominion: Prequel to the Exorcist" z 2005 rok. Współproducentem obu było Morgan Creek Entertainment. "Dominion: Prequel to the Exorcist" był ostatnim filmowym tytułem cyklu. W 2016 roku swoją premierę miał serial "Egzorcysta", który przetrwał na antenie FOX dwa sezony.