Odświeżył "Halloween", teraz zrobi to samo z "Egzorcystą"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Od%C5%9Bwie%C5%BCy%C5%82+%22Halloween%22%2C+teraz+zrobi+to+samo+z+%22Egzorcyst%C4%85%22-140686
Odświeżył "Halloween", teraz zrobi to samo z "Egzorcystą"
David Gordon Green odniósł wielki sukces realizując "Halloween", reboot/sequel słynnego slashera sprzed lat. Teraz Blumhouse i Morga Creek Prods. chcą, żeby dokonał tego samego z "Egzorcystą".

Green prowadzi właśnie rozmowy z producentami w sprawie wyreżyserowania nowego filmu. Podobnie jak w przypadku "Halloween" ma to być reboot i sequel oryginału jednocześnie. Jego szczegóły nie są na razie znane.

Pierwszy "Egzorcysta" trafił do kin w 1973 roku i opowiadał historię 12-letniej córki aktorki Chris MacNeil imieniem Regan. Dziewczyna zaczyna dziwnie się zachowywać. Kiedy konwencjonalne metody leczenia nie dają rezultatów, o pomoc poproszony zostaje ksiądz, który stwierdza, że Regan została opętana przez moc nieczystą. Postanawia przeprowadzić egzorcyzm...

Film doczekał się dwóch kontynuacji oraz dwóch alternatywnych prequeli: "Egzorcysta: Początek" w 2004 roku i "Dominion: Prequel to the Exorcist" z 2005 rok. Współproducentem obu było Morgan Creek Entertainment. "Dominion: Prequel to the Exorcist" był ostatnim filmowym tytułem cyklu. W 2016 roku swoją premierę miał serial "Egzorcysta", który przetrwał na antenie FOX dwa sezony.