Chris Evans jako Gene Kelly? Produkuje Rian Johnson

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Chris+Evans+jako+Gene+Kelly+Produkuje+Rian+Johnson-145039
Chris Evans jako Gene Kelly? Produkuje Rian Johnson
źródło: Getty Images
autor: Tasos Katopodis
Był już Kapitanem Ameryką, teraz zaśpiewa i zatańczy w deszczu? Chris Evans podobno przygotowuje się do zagrania Gene'a Kelly'ego. Aktor ma wystąpić w na razie niezatytułowanym filmie opartym na jego własnym pomyśle. Jednym z producentów projektu będzie Rian Johnson, reżyser "Na noże".

O czym opowie film z Chrisem Evansem w roli Gene'a Kelly'ego?


Bohaterem na razie niezatytułowanego filmu ma być 12-latek, który pracuje w studiu MGM w 1952 roku. Pomagając przy realizacji najnowszego widowiska, którego gwiazdą jest Gene Kelly, chłopiec zaczyna wyobrażać sobie przyjaźń z gwiazdorem.

GettyImages-119684428.jpg Getty Images © Silver Screen Collection


Scenariusz napisze trzykrotnie nominowany do Oscara John Logan ("Gladiator", "Hugo i jego wynalazek", "Aviator"). Na razie nie wiadomo, kto miałby stanąć za kamerą.

Projekt nie znalazł jeszcze studia. Producentami projektu są Evans i Mark Kassen oraz Rian Johnson i Ram Bergman ze swoją firmą T-Street Productions. Johnson pracował już Evansem przy okazji kryminału "Na noże".

Gene Kelly - kim był?


Gene Kelly był amerykańskim aktorem, tancerzem, choreografem i reżyserem filmowym. Nakręcił i zagrał w jednych z najsłynniejszych i najbardziej cenionych oraz lubianych musicali w historii Hollywood. W jego filmografii są m.in. takie tytuły jak "Na przepustce" (1949), "Amerykanin w Paryżu" (1951) i "Deszczowa piosenka" (1952).


W 1946 roku zdobył Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową w "Podnieść kotwicę", a w 1952 Akademia uhonorowała go ponownie - tym razem za całokształt pracy aktorskiej. W 1956 roku jego "Zaproszenie do tańca" zdobyło Złotego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones