Christopher Eccleston: Biali heteroseksualni mężczyźni są wyrzutkami w branży

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Christopher+Eccleston%3A+Biali+heteroseksualni+m%C4%99%C5%BCczy%C5%BAni+s%C4%85+wyrzutkami+w+bran%C5%BCy-146792
Christopher Eccleston: Biali heteroseksualni mężczyźni są wyrzutkami w branży
źródło: Getty Images
autor: Fred Duval
Brytyjski aktor Christopher Eccleston, wcielający się w dziewiątego Doktora w brytyjskim serialu "Doktor Who", jest przekonany, że biali heteroseksualni mężczyżni z klasy średniej nie mają teraz łatwo. Jego zdaniem podobni do niego są w tej chwili "wyrzutkami w branży filmowej". 

Christopher Eccleston: Jestem dinozauremW jednym z wywiadów 58 letni Eccleston stwierdził, że po 30-letniej karierze aktualnie czuje się jak dinozaur. 

Jestem białym heteroseksualnym mężczyzną w średnim wieku. W tej chwili wszyscy jesteśmy postrzegani przez pryzmat Harveya Weinsteina. Możliwości się kurczą, ale tak właśnie powinno być. 

Aktor wyraził jednak niepokój co do swojej obecnej sytuacji:

Przez trzydzieści lat żyłem w dostatku, ale wciąż muszę spłacać kredyt. Wciąż muszę też wspierać swoje dzieci, dlatego nie cieszy mnie ta niepewność. Nieprzewidywalność łatwiej znieść, gdy jest się młodym. 

Eccleston znalazł się wśród wielu aktorów i aktorek, którzy złożyli podpisy pod listem otwarty żądającym równego traktowania w branży filmowej osób powyżej 45 roku. List podpisali m.in.: Keeley Hawes, Lesley Manville, Richard E Grant, David Tennant, Zawe Ashton, Meera Syal i Juliet Stevenson.

Mówię młodszym aktorom: Nie jesteście ważniejsi niż ktokolwiek inny na planie. Robię to, bo chcę być częścią zespołu i chcę być traktowany równo – zdradził Eccleston 

Co więcej Eccleston uważa, że aktualnie czuje się lepszym aktorem, niż kiedy był młody, i dlatego uważa, że poniósł porażkę, nie wykorzystując w pełni swoich szans.  

Christopher Eccleston: najważniejsze roleEccleston zasłynął z grania dziewiątego Doktora Who. Aktor wystąpił jednak w swojej 30-letniej karierze w kilkudziesięciu filmach i serialach, w tym w znanym brytyjskim serialu "Our Friends in the North", za rolę w którym zdobył nominację do nagrody BAFTA. Widzowie mogą go również pamiętać z serialu "Pozostawieni". W ostatnim czasie Ecclestona można oglądać w mrocznym dramacie psychologicznym "Close to Me".

Poniżej Christopher Eccleston w zwiastunie filmu "Król Lear" z Anthonym HopkinsemEmma Thompson w rolach głównych. 


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones