Christopher Eccleston ujawnia, że znana aktorka oskarżyła go o obmacywanie. Aktor chwali koordynatorów intymności

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Christopher+Eccleston+ujawnia%3A+aktorka+oskar%C5%BCy%C5%82a+go+o+obmacywanie-153773
Christopher Eccleston ujawnia, że znana aktorka oskarżyła go o obmacywanie. Aktor chwali koordynatorów intymności
źródło: Getty Images
autor: Fred Duval
Christopher Eccleston, którego możemy właśnie oglądać w serialu "Detektyw: Kraina nocy", ujawnił, że swego czasu został oskarżony o obmacywanie przez "aktorkę klasy A", z którą kręcił scenę seksu. Aktor nazywa to oskarżenie "nadużyciem władzy". Pochwalił też instytucję koordynatora intymności na planie filmowym.

Christopher Eccleston oskarżony o obmacywanieGettyImages-475502798.jpg Getty Images © Tommaso Boddi


Christopher Eccleston to brytyjski aktor znany m.in. z seriali "Doktor Who" i "Pozostawieni" oraz takich filmów jak "Płytki grób", "Elizabeth", "28 dni później", "Thor: Mroczny świat" czy "G.I. Joe: Czas Kobry".

Aktor opowiedział o niezręcznej sytuacji, jaka spotkała go na planie filmowym, w wywiadzie dla dziennika "The Independent". 

Kręciłem scenę z aktorką klasy A – nie z Nicole Kidman, która była wspaniała – i ona zasugerowała przed całą ekipą, że ją obmacuję. Bo mnie nie lubiła
, powiedział aktor.
    
Mam szczęście, że spotkało mnie to, zanim na światło dzienne wyszła sprawa Harveya Weinsteina, więc nie zakuto mnie za to w dyby
, dodał Eccleston. Ale nigdy nie czułem się bardziej zdradzony przez kolegę czy koleżankę po fachu.

Muszę powiedzieć, że prędzej włożyłbym dłoń do blendera niż obmacał tę osobę, kontynuuje aktor. To, co zrobiła, było nadużyciem władzy. Myślę, że nie wydarzyłoby się to, gdyby na planie był koordynator intymności.

"Detektyw: Kraina nocy" – zwiastun
Christopher Eccleston jest za koordynatorami intymnościW "Detektywie: Krainie nocy" Eccleston i Jodie Foster pracowali z koordynatorem intymności. Aktor nazywa to rozwiązanie "wspaniałą innowacją w przemyśle filmowym".

Nie tylko dlatego, że chroni ludzi. Również dlatego, że pomaga w podjęciu twórczej decyzji, jak należy zagrać daną scenę
, wyjaśnił aktor. Gdybym był scenarzystą, byłoby dla mnie bardzo ważne. Bo sposób, w jaki ludzie uprawiają seks, to sposób, w jaki się komunikują.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones