Czy reżyserzy "Avengers: Koniec gry" nakręcą dla Marvela kolejny film?

Heroic Hollywood / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Czy+re%C5%BCyserzy+%22Avengers%3A+Koniec+gry%22+nakr%C4%99c%C4%85+dla+Marvela+kolejny+film-143733
Czy reżyserzy "Avengers: Koniec gry" nakręcą dla Marvela kolejny film?
Gazeta "The Wall Street Journal" informuje, że bracia Russo prowadzili z Disneyem rozmowy w sprawie realizacji kolejnego widowiska dla Marvela. Reżyserzy mają już na swoim koncie cztery komiksowe produkcje studia: dwie części "Kapitana Ameryki" i dwie części "Avengers".

Okazuje się jednak, że przez pozew Scarlett Johansson i to, jak studio potraktowało sprawę, Joe i Anthony Russo zaczęli się wahać. Negocjacje, które były na dobrej drodze do finalizacji, nagle stanęły w miejscu.

Przypomnijmy, że Johansson pozwała Disneya za decyzję o wprowadzeniu widowiska "Czarna Wdowa" jednocześnie do kin i na platformę streamingową Disney+. Ponieważ miała otrzymać premię za wyniki box-office'owe, uznała taką formę dystrybucji za złamanie umowy i działanie na jej szkodę w celu osiągnięcia przez szefów Disneya korzyści majątkowych ("Czarna Wdowa" na platformie Disney+ oznacza przyciągnięcie nowych płatnych użytkowników, a to oznacza premie dla zarządzających koncernem).

Negatywnie do hybrydowej dystrybucji nastawieni byli też pracownicy Pixara. Zaś Emma Stone podobno również rozważała złożenie pozwu w związku z premierą "Cruelli" na Disney+, ale zmieniła zdanie, kiedy studio zgodziło się zapłacić jej ośmiocyfrową kwotę za udział w sequelu.

Niepewność co do formy dystrybucji widowiska, które mieliby wyreżyserować bracia Russo, a co za tym idzie, ile zostałoby im zapłacone, sprawiła, że negocjacje utknęły w martwym punkcie i na razie nie sposób przewidzieć, jak się zakończą.

Gazeta "The Wall Street Journal" sugeruje, że dopóki Disney nie ustali jasnych reguł dotyczących wynagradzania gwiazd za udział w projektach "skazanych" na hybrydową dystrybucję, podobnie komplikujących się negocjacji może być w najbliższym czasie dużo więcej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones