DC szykuje zupełnie nową "Ligę Sprawiedliwości"?

Latino Review / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/DC+szykuje+zupe%C5%82nie+now%C4%85+%22Lig%C4%99+Sprawiedliwo%C5%9Bci%22-138416
DC szykuje zupełnie nową "Ligę Sprawiedliwości"?
Czy DC podejmie kolejną próbę zbudowania kinowego uniwersum - i to od zera? Według najnowszej plotki studio Warner Bros. rozwija projekt filmu "Justice League: Rebirth", który pokaże nam na nowo Ligę Sprawiedliwości.

Jest to o tyle zaskakujące, że ostatnie zagrania wytwórni sugerowały rezygnację z koncepcji uniwersum i wdrażania narracyjnej ciągłości między poszczególnymi filmami. Dość powiedzieć, że "Joker" był samodzielnym projektem, a w przygotowaniu jest zarówno film o Batmanie z nowym odtwórcą tej roli, Robertem Pattinsonem, jak i reżyserska wersja "Ligi Sprawiedliwości" Zacka Snydera, w której Człowiekiem Nietoperzem był jeszcze Ben Affleck.

Tak czy inaczej, DC planuje realizację aktorskiego filmu zatytułowanego "Justice Lague: Rebirth", który prawdopodobnie nie będzie powiązany z filmem Zacka Snydera. Na tym etapie wszystko to oczywiście spekulacje: całkiem możliwe więc, że film nie ma ambicji zrebootowania uniwersum i będzie po prostu samodzielnym projektem, kolejną wersją przygód Ligi Sprawiedliwości.

Według pogłosek pieczę nad projektem może przejąć J.J. Abrams, który rozpoczął niedawno współpracę z Warner Bros. (dopiero co pisaliśmy o tym, że być może wyprodukuje dla studia nową wersję "Constantine'a"). Potencjalną scenarzystką filmu jest podobno Christina Hodson , która napisała wcześniej nie tylko "Bumblebee", ale również "Ptaki Nocy", ma więc już za sobą pierwszą wizytę w świecie DC Comics.

Jeśli zatem nie przypadnie Wam do gustu poprawiona przez Zacka Snydera "Liga Sprawiedliwości", która zadebiutuje w przyszłym roku na HBO Max, całkiem możliwe, że w kolejce czeka już "Justice Lague: Rebirth" J.J. Abramsa. Co powiecie na taką plotkę?
Udostępnij: