DWA BRZEGI: "Gra cieniem" najlepsza według publiczności

Informacja nadesłana przez organizatora /
https://www.filmweb.pl/news/DWA+BRZEGI%3A+%22Gra+cieniem%22+najlepsza+wed%C5%82ug+publiczno%C5%9Bci-63736
"Bikiniarze" zdetronizowani. "Sekret jej oczu" poza pierwszą trójką. Znamy już ostateczne wyniki Plebiscytu Publiczności. W tym roku największym uznaniem publiczności cieszyły się dokumenty.

Najwięcej głosów widzów zebrał film "Gra cieniem. Rzecz o Antonim Corbijnie" (4.80) pokazywany w ramach sekcji Muzyka. Moja Miłość. U Josha Whitemana na temat tytułowego artysty wypowiadają się przyjaciele – Bono, David Gahan, Michael Stipe. Oprócz ich refleksji w dokumencie znalazło się również miejsce na wzmianki o mniej znanych wydawnictwach. Jednym z nich jest album "A.Somebody, Strijen, Holland", gdzie Corbijn umieścił serię nietypowych autoportretów.

W zupełnie inną podróż zabrała nas Lucy Walker. Średnią 4.76 zebrał jej dokument "Śmietnisko". Reżyserka pokazała ludzi, którzy życie na największym na świecie wysypisku śmieci potrafili zamienić w artystyczne zmaganie o własną godność. "Śmietnisko" doceniła nie tylko publiczność na Dwóch Brzegach, ale też w Sundance i Berlinie, gdzie film również otrzymał nagrodę widzów.

Trzecie miejsce w tegorocznym plebiscycie zajął Film Zamknięcia Festiwalu - "Czeski błąd" (4.69). W idealnym świecie Ona i On żyliby razem długo i szczęśliwie, ale u Jana Hrebejka zamiast sielanki mamy pułapkę tajemnic i niedomówień.

W Plebiscycie Publiczności wzięły udział filmy pełnometrażowe (powyżej 60 minut), prezentowane w ramach sekcji Świat pod namiotem, Dokument, Muzyka, moja miłość i filmy z sekcji retrospektywnych i specjalnych, o ile nie miały jeszcze oficjalnej polskiej kinowej premiery i zostały wyprodukowane w ciągu ostatnich dwóch lat. Na zakończenie Festiwalu jeden z losowo wybranych widzów, który brał udział w Plebiscycie wygrał zaproszenie na Festiwal Filmowy do Wenecji 2010, które zostało ufundowane przez EPELPOL – dystrybutora m.in. Filmu Otwarcia 4 edycji Festiwalu "Sekret jej oczu".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones