Daniel Kaluuya mówi "Nie!" sequelowi "Czarnej Pantery"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Daniel+Kaluuya+m%C3%B3wi+%22Nie+%22+sequelowi+%22Czarnej+Pantery%22-147085
Daniel Kaluuya mówi "Nie!" sequelowi "Czarnej Pantery"
źródło: Getty Images
autor: Mike Coppola
Daniel Kaluuya nie powróci do roli W’Kabi w widowisku "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu". Światowa premiera sequela filmu z 2018 roku zaplanowana jest na 11 listopada tego roku. Czy w związku z wycofaniem się aktora produkcja trafi na ekrany później? 

Dlaczego Daniel Kaluuya wycofał się z udziału w sequelu "Czarnej Pantery"?


W "Czarnej Panterze" Daniel Kaluuya wcielił się w W'Kabiego – przyjaciela i powiernika granego przez Chadwicka Bosemana T'Chalii. W wywiadzie udzielonym portalowi Rotten Tomatoes aktor przyznał, że nie pojawi się w sequelu. Powodem tej decyzji są zobowiązania na planie horroru "Nie!" w reżyserii Jordana Peele'a. Zobaczcie jego zwiastun: 


 

Trudności na planie "Wakandy w moim sercu"


Jak dotąd "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu" napotkała szereg przeszkód i utrudnień. W 2020 roku po śmierci Chadwicka Bosemana twórcy na nowo musieli przemyśleć pomysł na fabułę. Gwiazdą drugiej części uczynili błyszczącą w "Czarnej Panterze" Shuri – siostrę głównego bohatera, którą gra Letitia Wright. W sierpniu ubiegłego roku aktorka doznała kontuzji na planie i została przewieziona do lokalnego szpitala, co spowodowało konieczność zmian w sesjach nagraniowych.

Najważniejsze role Daniela KaluuyiDaniel Kaluuya zadebiutował na wielkim ekranie jeszcze jako nastolatek rolą w dramacie "Zabijcie posłańca". Zwrócił na siebie uwagę występem w pierwszym sezonie "Czarnego lustra". W jego aktorskim CV znajdziemy takie tytuły jak "Johnny English Reaktywacja", "Kumple", "Sicario", "Uciekaj!", "Wdowy", "Czarna Pantera", "Queen i Slim". Za drugoplanową rolę w dramacie "Judasz i Czarny Mesjasz" został nagrodzony Oscarem.  


Daniel Kaluuya jako W'Kabi w filmie "Czarna Pantera"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones