Deadpool uderzy po raz drugi

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Deadpool+uderzy+po+raz+drugi-115725
"Deadpool 2" powstanie. Scenarzyści Rhett Reese i Paul Wernick pracują już nad scenariuszem, który dostał w Foksie zielone światło. 


Producenci liczą, że w najbliższy, 4-dniowy weekend, film otworzy się na około 70 milionów dolarów, a potem będzie utrzymywać formę, co pozwoli uzasadnić szybką realizację sequela. Przypomnijmy, że jest to obraz z mniejszym budżetem niż większość superbohaterskich produkcji, ale również kategorią wiekową R. Jego recenzje są na razie pozytywne. 

Reżyserem pierwszego filmu jest Tim Miller. Na razie jednak nie podpisał on kontraktu na występ w kolejnej części. Trudno jednak wyobrazić sobie produkcję bez Ryan Reynoldsa, który zapowiedział niedawno, że planuje grać zamaskowanego bohatera do końca życia.  

Wade Wilson (Reynolds) - niegdyś agent służb specjalnych, a obecnie najemnik - poddany zostaje nielegalnemu eksperymentowi, w wyniku którego nabywa niezwykłych mocy samouzdrawiania. Odtąd staje się znany jako Deadpool i wyposażony w nowe zdolności oraz czarne poczucie humoru wyrusza z misją wymierzenia sprawiedliwości człowiekowi, który niemal zniszczył mu życie.